Kamuya En Az İlköğretim Mezunu 3 Bin 200 Memur Alımı Devam Ediyor

Sosyal Hizmetler kapsamında alım yapılacak olan 3 bin 200 memur adayı başvuruları devam ediyor. Adaylar nasıl başvuru yapacak ve şartları nedir

Kamuya En Az İlköğretim Mezunu 3 Bin 200 Memur Alımı Devam Ediyor
Kamuya sürekli olarak memur ve personel alımları yapılmaya devam ediyor. Normal koşullarda memur alımları bilindiği usüller ile yapılmakta olup bazı özel durumlarda memur alımları kısıtlanmakta ve sadece belirlenmiş olan adayların alımları yapılmaktadır. Sosyal Hizmetler kapsamında alınacak olan memurlarda da başvuracak olan adayların bazı şartları sağlamış olması gerekmekte olup bu şartlara uyum sağlamayan adayların alımları yapılmamaktadır. Alınacak olan 3 bin 200 memur alımı başvuruları halen devam etmekte olup adayların son 20 Ocak 2017 tarihine kadar mutlaka başvuru yapması gerekmektedir.

3 Bin 200 Memur Alımı Kimler Başvurabilir

Sosyal Hizmetler kapsamında alınacak olan 3 bin 200 memur adayların en az ilköğretim mezunu olması istenmekte olup ortaokul, lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için ayrı ayrı kadrolar açılmış durumdadır. Adayların başvurabilmesi için;

 haklarında korunma ya da bakım tedbiri kararının alınması gerekmekte olup Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmetlerinden azami 2 sene yararlanmış olması gerekmektedir. Üzerlerinde her hangi bir haklarında korunma, bakım tedbiri olmayan ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hizmetlerinden 2 sene yararlanmamış olmayan adaylar bu kadrolara başvuru yapamamaktadır. Alımların bir bölümü KPSS sonuçlarına göre yapılmakta olup büyük bir bölümü kura yöntemi ile yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekmektedir.

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-hizmetler-kanunu-kapsaminda-ise-yerlestirme-tercih-islemleri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek solmaz
Dilek solmaz - 5 yıl Önce

Bende yurtta kaldım ..yaşımı dolurmadan çıktığım için iş imkanından yararlanamadım.şu an eşimden ayrı ve 4çocukla birlikte yaşıyorum.bu iş imkanına çok ihtiyacım var ..ilgilenirseniz sevinirim.

emin durmaz
emin durmaz - 5 yıl Önce

Ne iş olursa yabarim

Bayram
Bayram - 5 yıl Önce

Bende iş arıyorum ne iş olursa olsun

Erkan
Erkan - 5 yıl Önce

Lise mezunuyum.E sınıfı ehliyetim var.iş arıyorum .0542 362 96 87.

Erkan
Erkan - 5 yıl Önce

Lise mezunuyum.E sınıfı ehliyetim var.iş arıyorum .0542 362 96 87.

Ayhan
Ayhan - 5 yıl Önce

%46 engelliyim iş arıyorum MS HASTASIYIM 2 çocuk babasıyım iş istiyorum ankara mamakda yaşıyorum

Yusuf
Yusuf - 5 yıl Önce

Güvenlik sertifikam var silahsız ehliyetim var b sınıfı şoförlüm çok iyi 24 yaşındayım is arıyorum 05531192237

Yağız
Yağız - 5 yıl Önce

Her ilana bakıyorum çeşitli belgeler istiyor.6 aylık o kurumu dahil SGK bildirisi falanzaten çalışmış olan insan niye bıraksın ki SGK dökümü bildirsin niye tekrar başvuru yapsın.Eski hükümlü alımı yapılıyor.Anladım ki boşuna okumusuz.Kaloriferciliğe başvuru yap lise mezunu olduğun için yahut daha önce çalıştığına dair belge ...Şaştım cahil olsam üzülmezdim ama okuyupta ilanlara baktıkça inanın üzülüyorum napıcaz bilmem.