Kamuya Devlet Kurumları 8 Bin 200 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alıyor! KPSS'li KPSS'siz

Kamuya farklı kurumlar tarafından 8 Bin 200 Memur Alımı ve Kamu Personeli alınacak. Adayların başvuru yapabileceği bu ilanlar içerisinde KPSS puanına göre ve KPSS Şartı Olmadan alım yapan kurumlar yer alıyor. İşte başvuru sayfaları ve ilanların tam metinleri.

Kamuya Devlet Kurumları 8 Bin 200 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alıyor! KPSS'li KPSS'siz

Ülkemizdeki farklı kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerine memur alımı ve personel alımı yapıyorlar. Söz konusu olan bu kurumlar adaylardan bazı genel ve özel nitelikleri taşımalarını gerektiğini belirttiler ve isinolsa.com ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu haberimizde, KPSS Puanı sırasına göre, KPSS şartı olmadan ve Düşük KPSS puaı ile alım yapan kurumları paylaşacağız. Aşağıdaki kurumlar, Memur Alımı, Kamu Personeli Alımı, İşçi Alımı Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirecekler.

Söz konusu ilanlara göre kamuya 8 bin 200 memur alımı ve personel alımları yapılacak. Kamu Memur alımlarından yararlanmak için hazırladığımız bu haberimiz sayesinde memur kadrolarına veya personel kadrolarına yerleşebileceksiniz. Ayrıca alımlar KPSS li ve KPSS siz olarak yapılmaktadır.

Adaylardan bu yönde 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, En az ilköretim mezunu olmak kaydı ile, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak, Memur alım kadroları için 35 ve Zabıta ve İtfaiye eri alımları için 30 yaşını doldurmamış olmak, KPSS puanı sırasına göre alım yapılacak kurumlar için Yapılan KPSS den Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranacak. Haberimizin devamında sizlere ilgili kurumları aktarıyor olacağız.

DÜŞÜK KPSS ( 50 VE 60 ) PUANI İLE ALIM YAPAN KURUMLAR:

Milli Savunma Bakanlığı 523 kişilik boş kadro ile Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı ile Sözleşmeli Mühendis alımı yapacak. Buna göre adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar ve alım yapılacak pozisyona göre belirtilen eğitim seviyesinde eğitimini tamamlamış olmaları gereklidir. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Tarım Kredi Kooperatifleri de Düşük KPSS puanı ile memur alımı yapacağını 08 Aralık 2018 tarihinde ilan etmişti. Buna göre Tarım Kredi toplamda 45 kişilik boşluk ile 33 Kooperatif Görevlisi ve 12 Ziraat Mühendisi alacak.Buna göre Kooperatif Görevlisi pozisyonu için KPSS den en az 60 puan almış olmak ve Ziraat Mühendisi pozisyonu için ise KPSS şartı aranmayacak. Detaylı bilgi ve başvuru tarihi için Buraya Tıklayınız.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilan kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı ve JSGA ( Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ) toplamda 37 kişilik pozisyon ile Devler memuru alımı yapacağını ilan etti ve başvurular ilanın yayım tarihi olan 11 Aralık 2018 tarihi ile başladı. Adaylardan bu yönde Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan ve 60 puan almış olmak şartı aranmaktadır. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güneykaya Belediyesi 1 memur alımı yapacağını belirtmişti. Buna göre başvurular 17 Aralık 2018 tarihinde başlayacak ve en geç 24 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir. Buna göre belediye 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alacak. Adaylardan ise KPSS den en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

KPSS ŞARTI OLMADAN ALAN KURUMLAR:

Uludağ üniversitesi Türkiye İş Kurumu üzerinde yaptığı duyuruya göre 47 işçi personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar farklı kadrolara yapılacak olup en az ilköğretim mezunu alımı yapılacak. Ayrıca adaylardan KPSS şartı aranmayacak olup detaylara Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gündoğmuş Belediyesi 48 personel alacak. Bu yönde Beden İşçisi pozisyonunda KPSS şartı olmadan işçi personel alımı yapacak. Buna göre detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Siirt üniversitesi Resmi gazetede ilanına göre 1. Dereceli 1 kişilik boş kadro ile İç Denetçi alımı yapacağını belirtti. Bu yönde adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacak ve adaylar başvurularını en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Detaylar İçin Buraya Tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığı yurtdışında görevlendirmek üzere 400 kişilik boş kadro ile Din Görevlisi alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvurularını en geç 17 Aralık 2018 tarihine kadar yapmaları gereklidir. Daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapabilmek için Buraya Tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz aylarda yayımladığı ilana göre 1527 kişilik boş pozisyon ile Başasitan alımı yapacak. Adaylar başvurularına Temmuz ayında başlamış olup en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvuru şartları ve başvuru bilgilerinden daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

TÜBİTAK Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan 15 işçi personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre adaylardan, 2 yıl deneyim sahibi olmak, 30 yaşından büyük olmamak, erkekler için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranır. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

KPSS PUAN SIRASINA GÖRE ALIM YAPAN KURUMLAR:

Sivas Belediyesi toplamda 60 memur alımı yapacak. Buna göre 30 Zabıta Memuru ve 30 itfaiye eri alımı yapacak. Alımlar en az Lise mezunu ve Ön Lisans mezunları için geçerlidir. Lise mezunlarından KPSSP94 ve Ön Lisans mezunlarından KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi sözleşmeli olarak 30 kişilik boş pozisyon ile lise mezunu 15 lise mezunu ve 15 Lisans mezunu hemşire alımı gerçekleştirecek. Bu yönde adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacak ve başvurular en geç 29 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Süleyman Demirel Üniversitesi sağlık personeli alımı için ilan yayımlamıştı. 14 Aralık 2018 tarihi itibari ile yayımlanan ilana başvurular başladı ve 34 Sağlık Personeli alımı yapılacak. Buna göre alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar için geçerli olacak olup başvurular en geç 28 Aralık 2018 tarihine kadar yapmaları gereklidir. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Sayıştay Başkanlığı ise 45 memur alacak. Bu yönde ilan yayımlayan başkanlık yapacağı Giriş Sınavı sonucuna göre 45 Denetçi yardımcısı alacak. Bu yönde Eleme, Yazılı ve Mülakat sınavı yapılacak. Adaylardan ise bazı şartlar aranacak. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri için Buraya Tıklayınız.

Devlet personel Başkanlığı tarafından hazırlana tercih işlemleri ile 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında 3 bin 274 memur personel alımı yapılacak. Adayların İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmaları gerekli. Tercih işlemleri ise en geç 17 Aralık 2018 tarihine kadar yapılmak zorundadırlar Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 7. Dereceli ve 8. Dereceli boş kadrolarına 5 kişilik boşluk ile Denetçi yardımcısı alacak. Buna göre adaylardan, 2017 veya 2018 yıllarında yapılan sınavdan KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak şartı aranacak. Daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

ÖSYM tarafından her yıl yapılan Merkezi yerleştirme işlemleri için tercihler 11 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlamıştı ve en geç 20 Aralık 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunlarının tercih edebileceği kadrolara göre toplamda 83 kamu kurumu 1729 memur alımı yapacak. Tercih işlemlerini yapmayan adaylar için hazırladığımız haberimize Buraya Tıklayarak ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ege üniversitesi 147 sözleşmeli personel alacağını belirtti. Bu yönde 3 Sistem programcısı, 1 Mühendis, 140 Hemşire alımı yapacak. Adaylardan KPSS den Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak niteliği istenecek. Daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Karayolları Genel Müdürlüğü Aralık ayının ilk haftası ile yayımladığı ilana göre KPSS puan sırasına göre 43 kamu personeli alımı yapacağını belirtmişti. Başvuruların 10 Aralık 2018 tarihi ile başlaması ile 19 Aralık 2018 tarihine kadar yapılması gereklidir. Buna göre adaylardan aranan şartlar doğrultusunda KPSS şartı ve YDS şartı bulunuyor. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

TÜVASAŞ Mühendislik kadrolarına göre Endüstri Mühendisi, Kimya Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi gibi pozisyonlarda sözleşmeli memur alacak. Başvurular ise en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

İçişleri Bakanlığı yapacağı sınav sonucuna göre 15 Avrupa Birliği Uzman yardımcısı pozisyonunda memur alacağını açıklamıştı. Bu yönde adaylardan Eğitim, KPSS , YDS ve Yaş gibi genel ve özel nitelikler aranıyor. Başvuru şartları ve detaylar için Buraya Tıklayınız.

MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN HABERDAR OLMA?

Kamuya her geçen gün yeni ilanlar yayımlanıyor. Aralık ayı sonunda ve 2019 yılı itibari ile yayımlanması beklenen ilanlardan haberdar olmak veya yukarıdaki ilanlar doğrultusunda başvuru sonuçlarından haberdar olmak için sizler için hazırladığımız İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek yeni ilanlardan veya mevcut ilanlar hakkında yapılan güncellemelrden her dari bilgi sahibi olabilirsiniz. Yada Sosyal Medya grubumuza katılarak diğer adaylar ile fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 21:02
YORUM EKLE