Kamuya 6 Bin 500 Memur Alınıyor! Adaylar Dikkat Bazı Kadrolar Boş Kalabilir

Çok sayıda farklı kamu kurumu toplam 6 bin 200 memur alımı yapıyor. Tüm atamalar ve alımlar aynı ana denk getirildi. Adaylar dikkat bazı kadrolar boş kalabilir.

Kamuya 6 Bin 500 Memur Alınıyor! Adaylar Dikkat Bazı Kadrolar Boş Kalabilir

Kamu kurumları açık pozisyonlar için memur ve personel alımı gerçekleştirmeye devam ederken neredeyse bir ilk daha yaşandı. Bilindiği üzere memur ve personel alımı ilanları aralıklarla azar azar yayımlanırken tüm kurumlar aynı anda ilan yayımladı.

Buna göre KPSS 2017/1 merkezi ataması, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Danıştay Başkanlığı, Üniversiteler toplam 6 bin 500 kişilik memur alımı yapıyor. Nedeyse tüm alımlar aynı tarihler arasında yapılacak. Adaylar dikkatli olun çünkü bazı kadrolar boş kalabilir.

HEPSİ AYNI ANDA YAPILACAK!

KPSS 2017/1 merkezi ataması, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Danıştay Başkanlığı, Üniversitelerin memur alımı tercihleri neredeyse aynı sürelerde yapılacak. Adayların dikkatli olması gerekiyor çünkü tüm tercihler aynı anda başlayacağı için bazı kadrolar boş kalabilir.

ALIM YAPACAK KURUMLAR

KPSS 2017/1 Merkezi Atama - 2 Bin 780 Memur
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı - 2 Bin 58 Memur
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü - Bin 300 Memur
Danıştay Başkanlığı - 85 Memur
Üniversiteler - 300 Memur

KADROLAR BOŞ KALABİLİR

Yukarıda belirtilmiş olan kamu kurumları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 6 bin 500 kişilik memur ataması yapacak. Özellikle KPSS 2017/1, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kadroları da bir birine yakın olduğu için bazı kadrolar boş kalabilir adayların bu yüzden tercihlerini dikkatli yapması gerekmektedir. Hatta bazı kadroların atamalar ile dolmayacağı da düşünülmektedir.

TÜM ATAMALAR İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Boşlukları dolduralım diyeceğim ama böyle bir ortam vcarken ne boşluğu olabilirki hatta herkes tanıdıklarını yerleştirmiştir çoktan ...benim memurum işini bilir eşini dostunu yalnız bırakmaz

bulent yurtasan
bulent yurtasan - 3 yıl Önce

tc devlet personel başkanlığı www.dpb.gov.tr

hakan
hakan - 3 yıl Önce

6 bin kişi alınmıyor bu yalanı hükümetin kendisi çıkarıyor.ekonomik olarak batmış durumdalar gençlerden para istiyorlar.