Kamuya 31.500 Memur Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri ve Detayları

Kamu kurum ve kuruluşlarına 2019 yılı itibariyle 31.500 memur personel alımı yapılacak. Kamuya memur personel alımına ilişkin başvuru detaylarına ve tarihlerine haberimizden erişim sağlayabilirsiniz.

Kamuya 31.500 Memur Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri ve Detayları

2018 yılı için planlanan personel alımlarına büyük ilgi devam ederken, ilanların birçoğu da yayımlanmış durumda. 2018 yılı için son personel alım süreçleri içerisinde olduğumuzu hatırlatarak; 2019 yılında kamuya yapılacak memur alımlarına da değinmek istedik.

31.500 memur alımı öngörülüyor

Kamuya yapılacak memur personel alımlarında farklı kurum ve kuruluşlardan olmak üzere toplamda 31.500 kişilik bir personel alımı söz konusu. Bu alımlarda Polis Akademisi Başkanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Taş Kömürü kurumlarına yönelik olacak.

İLANLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı 10 Bin Bekçi Alımı

10 Bin bekçi alımı Süleyman Soylu tarafından kamuoyuna taşınmıştı. İlgili başvuru sürecinin Aralık ayı ya da Ocak ayında duyurulması bekleniyor.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü En Az 6 Bin İKM Alımı Yapacak

Kurum bünyesine 2018 yılında 6668 kişilik bir alım yapıldı ve ilgili başvurularda sonuç aşamasına gelindi. Sonuçların açıklanmasıyla beraber adayların görevlerine başlama süreci içerisine girilecek.

2019 yılında da en az 6 bin İKM alımının kurum bünyesine yapılması bekleniyor. Bu alımlarda da her yıl olduğu gibi 2019 yılı içerisinde Nisan – Mayıs aylarında ilana çıkılacağı düşünülüyor.

Sağlık Bakanlığı 14 Bin Personel Alımı Yapacak

Bilgi işlem, şoför, hasta işlemlerine yönelik pozisyonlarda alımın yapılacağı Sağlık Bakanlığı personel alımında sayının 14 bini bulacağı, KPSS şartının 60 olacağı yönünde düşünceler mevcut. Kesin olmamakla beraber, 2019 yılı içerisinde 14 bin kişilik alımın düşük KPSS puanıyla olabileceğini söylemek mümkün. Şuan için sosyal medya ve bazı ilan bekleyen kişiler tarafından ifade edilenler bu şekilde. İlgili ilanlardan anında bildirim almak için uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

Türkiye Taş Kömürü Bünyesine 1500 İşçi Alımı Yapılacak

GMİS başkanı Ahmet Demirci tarafından yapılan açıklamada kurumun işçi ihtiyacı olduğu ifade edilmiş ve Enerji Bakanı tarafından hatırlatıldığını aktardı. Konuya ilişkin bakan ile tekrar görüşme yapıldığını belirtti ve hem kendilerinden beklenen talebin 1500 işçi alımı yapılması yönünde olduğunu hem de kendi taleplerinin de bu yönde olduğunun altını çizdi. Eğer süreç hızlıca tamamlanırsa, belirtilen Kasım ayı itibariyle 1500 işçi alımı için ilana çıkılabilir.

Kamuya yapılacak olan 31.500 memur personel ve işçi alımına ilişkin ilanlar yayınlandığı anda bildirim almak isterseniz mobil uygulamalarımızı uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS uygulamamız: indirmek için Buraya Tıklayınız.

Android uygulamamız:indirmek için Buraya Tıklayınız.

ÖZEL HABER / İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 00:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed yeşilbağ
Muhammed yeşilbağ - 3 yıl Önce

Lise mezunu ve kpss şartı varmı ?

Salih
Salih - 2 yıl Önce

150 engelliyim iş istiyorum