Kamuya 14 Bin 200 Memur, Kamu Personeli, Asker ve İşçi Alımı Yapılıyor!

Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yayımlanmış olan kamu ilanlarına göre toplamda 14 Bin 200 kişi kadar memur, Askeri personel, İşçi ve Personel alımı yapılıyor. İşte şartlar ve Başvurular

Kamuya 14 Bin 200 Memur, Kamu Personeli, Asker ve İşçi Alımı Yapılıyor!

DPB devamlı olarak yeni ilanlar yayımlıyor. Son zamanlarda yayımlanmış ve henüz başvuru süresi geçmemiş olan ilanlara göre 14 Bin 200 memur personel alımları yapılacak. Kamu ilanları çeşitli platformlarda yayımlanmakta olup bu haberimizde sizlere Devlet Personel Başkanlığı resmi İnternet sitesi üzerinde yayımlanan ilanlara değineceğiz.

Bu kapsamda Devlet personel Başkanlığında yayımlanan ilanlara göre 14 Bin 200 kişilik kadro ile, Memur ( KPSS - B Kurumsal ), Sözleşmeli Personel, Akademik Personel, Engelli İşçi ve Askeri Personel Ünvanlarında alım yapılacak. Alımlar Nisan Ayı Memur Personel Alımları kapsamında yapılacak olup bazı ilanların başvuruları Mayıs ayına kadar devam edecektir. İşte detaylar.

MEMUR ( KPSS - B KURUMSAL ) ALIMI:

Bu yönde TÜBİTAK bünyesine 142 kişilik boşluk ile KPSS şartı aramadan AR-Ge Personeli pozisyonunda memur alımı yapacağını açıkladı. Adaylar Başvurularına İlanın Yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 10 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecektir. İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI:

Devlet personel Başkanlığı bu kapsamda farklı kurumlar tarafından yayımlanan ilanları sundu. Bu kapsamda Erciyes Üniversitesi 46 , Muş İl Özel İdaresi 3, Sayıştay Başkanlığı 9, Strateji ve Bütçe Başkanlığı 7, Ayvacık Çanakkale Belediyesi 1, çevre ve Şehircilik Bakanlığı 9 ve Dış İşleri Bakanlığı 1 olmak üzere toplamda 76 Sözleşmeli personel alımları yapılacak.

AKADEMİK PERSONEL ALIMLARI:

Akademik Personel alımları kategorisinde bir çok ilan yayımlandı. Bu bağlamda, Burdur Mehmet Akif Ersoy üniversitesi 2, Aydın Adnan Menderes üniversitesi 48, Batman üniversitesi 32, Malatya Turgut üniversitesi 16, İstanbul üniversitesi 13, Amasya üniversitesi 15, Batman üniversitesi 31, Bitlis Eren üniversitesi 8, İskenderun Teknik üniversitesi 3, Bandırma Onyedi Eylül üniversitesi 4, Sakarya uygulamalı Bilimler üniversitesi 9, Bingöl üniversitesi 5, Akdeniz üniversitesi 12 , Kastamonu üniversitesi 12, Süleyman Demirel üniversitesi 20, Abdullah Gül üniversitesi 14, Bingöl üniversitesi 20, Bursa Uludağ Üniversitesi 36, Sinop Üniversitesi 17, Çukurova Üniversitesi 1, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 37, İskenderun üniversitesi 15, Gaziantep Bilim ve teknoloji üniversitesi 10 ve İnönü üniversitesi 50 olmak üzere toplamda 436 Akademik personel alımı ve Öğretim üyesi alımı yapılıyor. Öğretim Üyesi alımı ilanlarına Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ENGELLİ İŞÇİ:

Engelli İşçi kapsamında Türkiye Vagon Sanayii A.Ş genel müdürlüğü 1 Engelli işçi alacağını belirtti ve İlan Devlet personel Başkanlığı üzerinde ilan edilmiş olup başvurular Türkiye İş kurumu ( İŞKUR ) üzerinden yapılacaktır.

ASKERİ PERSONEL ALIMLARI:

Askeri personel alımları hala devam ediyor. Bu yönde Milli Savunma bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı 13 bin sözleşmeli Er temini yapacağını ilan etti. Jandarma genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ise erkek veya bayan adaylar içerisinde 542 Subay alımı yapacağını ilan ettiler.

İLANLARA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İlgili ilanların hepsi Devlet personel Başkanlığı üzerinde ilan edilmiştir. İlanlara başvuru tarihleri farklı olup her kurum için başvurular kurumun belirttiği tarih ve başvuru yöntemi ile alınmaktadır. Kurum tarafından belirtilen başvuru dışında yapılmış olan hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir. İlgili ilanlara ulaşmak için İşin Olsa ekibi tarafından hazırlanmış ve devamlı olarak güncellenen " Nisan Ayı KPSS'li KPSS'siz Memur Personel Alımları! İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans " adlı haberi inceleyerek ilgili ilanların tamamına ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 22:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Maliye Bakanlığı ne zaman alım yapaçak