Kamuya 11 Bin 825 Memur Personel Alımı! KPSS En Az 50 ve KPSS'siz! İlkokul, Lise, Ön Lisans, Lisans

Kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde toplamda 11 bin 825 kişilik kadro ile alım yapacaklar. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

Kamuya 11 Bin 825 Memur Personel Alımı! KPSS En Az 50 ve KPSS'siz! İlkokul, Lise, Ön Lisans, Lisans

Yayımlanmış olan ilanlara göre ülkemizde bulunan bir çok kurum bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere alım yapacak. Alımlar farklı kadrolarda ve pozisyonlarda, Memur Alımı, Personel Alımı, İşçi Alımı, Askeri Personel Alımı, Engelli alımlar, Eski Hükümlü alımlar şeklinde yapılmaktadır. Toplamda kamuya 11 bin 825 kişilik boş pozisyon bulunmakta ve adayların iş bulması için oldukça farklı pozisyonlarda alım yapılmaktadır.

Söz konusu memur personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri taşımak zorundadırlar. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilir ve başvuru sonrasında adaylara eğer kurum yapacak sa Giriş sınavı yapacaktır.

Giriş sınavları hakkında biraz bilgi verecek olursak, Giriş sınavları adayların kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan ile bir sıralama yapılarak çıkan sonuca göre kadro sayısının kat sayısı kadar aday belirlenerek Giriş sınavına çağırılır, Giriş sınavları genellikle, Yazılı ve/veya sözlü olarak yapılır. İlk aşamada yazılı sınav yapılarak sınavdan alınan puanlar ile bir kez daha değerlendirme yapılarak başarılı olan adaylar sözlü sınava çağırılır ve sonrasında sözlü sınavdan da başarılı olanlar kadroya alınırlar.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

Memur Personel olma yolunda ilerleyen adayların mutlaka taşımaları gereken nitelikler, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi genel nitelikler aranır. Ayrıca özel niteliklerde aranmaktadır.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR:

Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan, KPSS ( Eğer Aranıyorsa ) şartı, Eğitim Şartı, Yaş şartı gibi nitelikler ve Daha önce çalışılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak nitelikleri aranacaktır.

KPSS Şartı:

Adayların geçerlilik süresi dolmamış olan 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise mezunları için KPSSP94, Ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50, 55, 60, 65, 70 veya 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir.

Eğitim Şartı:

Söz konusu alımlar en az İlköğretim mezunu olmak ile birlikte kadrosuna göre çeşitlilik göstermektedir. En az Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu alım kadroları bulunmakta. Ayrıca Lisans mezunları için alım pozisyonuna göre belirtilen alanlardan mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Yaş Şartı:

Bir çok memur alımı için adaylardan memurluk yaş şartı olan başvuru tarihi veya sınav tarihi itibari ile 35 yaşından büyük olmamak şartı aranır. Bazı pozisyonlar için mesela Zabıta Memurluğu ve İtfaiye eri pozisyonu için 30 Yaşını doldurmamış olmak şartı aranır. Askeri Personel alım ilanları için ise 27 yaşını doldurmamış olmak şartları aranır.

YDS Şartı:

Bazı kamu kurumları adaylardan Yabancı Dil Sınavı puan şartı aramaktadır. Buna göre ÖSYM tarafından yapılan ve son beş yıl içerisinde geçerlilik süresi dolmamış olan yabancı Dil Sınavından İngilizce puanı almış olmak şartı aranır.

KPSS ŞARTI OLMADAN PERSONEL ALIMI:

Bazı kamu kurumları adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arıyor olsa bile bazı kurumlar adaylardan KPSS şartı olmadan, Tecrübe veya eğitim şartı ile memur, personel veya işçi alımı yapmaktadırlar.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPACAK?

Kamuya farklı kurumlar toplamda 11 bin 825 kişilik kadro ile alım yapacak. Buna göre, KPSS Puan Şartına göre, OGM 20, SSB 38, EGM 97, MSB 165, Genel Kurmay Başkanlığı 10, Çanakkale Belediyesi 10, Lüleburgaz Belediyesi 10, Eskişehir Üniversitesi 55, Manisa Celal bayar üniversitesi 33, Aile Bakanlığı 80, Diyanet İşleri Başkanlığı 9500, Derik Belediyesi 10 memur alımı yapacak.

KPSS Şartı Olmadan ise, Adalet Bakanlığı 400, Taşkömürü Kurumu 1000, TÜBİTAK 20, Dışişleri Başkanlığı 5, Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş alımı yapacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Söz konusu memur personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik ortamda, Şahsen veya posta yolu ile gerçekleştirebilirler. İşin Olsa ekibi olarak hazırladığımız bu haberimizde sizlerle detayları paylaştık. Aşağıda sizlerle paylaşacağımı bağlantı sayesinde ilgili ilanlara ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

11 BİN 825 MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARI

Ayrıca kamuya yayımlanacak yeni memur personel alım ilanlarından anında haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek anında haberlerden haberdar olabilirsiniz. Veya bizleri sosyal medya üzerinden takip ederek güncel ilanları anında sosyal medya hesabınızın ana sayfasında görebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 22:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliye
Aliye - 3 yıl Önce

Bırakın bunları bu sene sınavdan 62 aldim önlisans mezunuyum. Is bulamıyorum yeter artık. Bunlar yalan haber .

KPSS MADURU
KPSS MADURU @Aliye - 3 yıl Önce

Tanıdık yoksa 80 de alsan bi şey olmaz.

emrullah
emrullah - 3 yıl Önce

en önemli aranan şartlardan birini unutmuşsunuz . başvurus kriterlerinden biri de dayınız olması yoksa iş zor.

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Maliye bakanlığı alım yapmayacak mı

melek
melek - 3 yıl Önce

başvurular nereye yapılacak?

Koçak
Koçak - 3 yıl Önce

Başvuru nereye yapılıyor