Kamu Kurumlarına TYP İle 10 Bin Personel Alımı Yapılıyor!

Toplum Yararına Programı kapsamında kamu kurumlarına personel alımları yapılıyor. Bir çok kamu kurumu TYP ile alım için İŞKUR üzerinden alım gerçekleştirmekte. İşte detaylar..

Kamu Kurumlarına TYP İle 10 Bin Personel Alımı Yapılıyor!

Kamuda ve özel sektörde iş arayan adaylar için toplum Yararına Programı kapsamında alımlar yapılmakta. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılan TYP alımları devam ediyor. İstihdamda zorluk yaşanan iş yerlerinde iş gücü sağlamak için Türkiye genelinde bir çok ilde ve ilçelerde bulunan kamu kurumlarının alımları İŞKUR üzerinden yapılıyor. Yaklaşık 10 bin civarında alım yapılmaya devam ediyor.

HANGİ İLLERDE TYP ALIMLARI VAR?

Toplum Yararına programı kapsamında başta büyük şehirlerde İstanbul, Uşak, Osmaniye, Kırklareli, Kütahya, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Aksaray illerine alımlar yapılacak. Alım yapılacak unvanlarda ise Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi uygulama alanlarında personeller alınacak. 

Bilindiği gibi TYP alımlarında çalışanlar için 6 aylık dönemi kapsamakta. Belediyelere, Müftülükler, Okullar gibi kamu kurumlarında daha çok alımlar yapılmakta. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adalayların başvuru yapabilemesi için 18 yaşını tamamlamış olmaları, herhangi bir maaş aylık almıyor olmaları, sosyal yardımından yararlanıyor olmamaları, açıköğretim hariç herhangi bir öğrenime devam  ediyor olmamaları, ilgili ilanlarda belirtilen özel şartları taşıyor olmaları istenilmektedir. 

ALIMLAR NASIL YAPILACAK?

TYP alımlar İŞKUR üzerinden yapılacak. Adaylar başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıyı tarayıcıdan açarak başvuru adımlarını tamamlamaları gerekmektedir. 

Başvuru yapmak için: https://goo.gl/tZYySt

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 21:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE