Kamu Kurumlarına KPSS Puanı ile 524 Mühendis Alımı Yapılacak!

ÖSYM üzerinden yapılacak merkezi KPSS atamalarında Lisans mezunu olarak 524 mühendis alımı yapılacak. Adayların teknik hizmetler sınıfında başvuru yapabileceği mühendis alımlarına başvuru yapabilmeleri için ilan detayları, alım yapan kurumları ve diğer detayları haberimzden bulabilirsiniz.

Kamu Kurumlarına KPSS Puanı ile 524 Mühendis Alımı Yapılacak!

Kamu kurumları 524 mühendis alımı yapacak!

ÖSYM tarafından kamu kurumlarına Teknik hizmetler sınıfında 194 adet tercih hakkı tanındı. Türkiye genelinde bulunan Kamu kurumları, KİT'ler, Üniversiteler teknik hizmetler sınıfında lise, önlisans ya da Lisans mezunu olan teknisyen, tekniker ve mühendis eksikğini gidermek için ÖSYM tercih kılavuzunda başvuru alarak personel alımı sağlayacak. Buna göre Mühendislik Fakültelerinden bir çok mühendilik bölümlerinden mezun olan adayların bu alımalara yoğun ilgisi bulunuyor. Atamalar KPSS puan sıralamasına göre yapılacağından KPSS puanı yüksek olan adaylar hayallerine kavuşacak.

35 KAMU KURUMU MÜHENDİS ALIMI;

35 kamu kurumu mühendis alımı yapacak. AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, Darphane Ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Et Ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Gençlik Ve Spor Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Konya Ovası projesi bölge kalkınma idaresi başkanlığı, Kültür ve turizm bakanlığı, Makina ve kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Şırnak Üniversitesi, T.C.Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Trakya Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, Türkiye Elektrik Dağıtım a.ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim.a.ş.Gen.Md., Türkiye istatistik kurumu başkanlığı, Türkiye lokomotif ve motor sanayii a.ş. Genel müdürlüğü, Türkiye Vagon Sanayii a..ş. Genel Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Uşak Üniversitesi Mühendis alımı yapacak 35 kamu kurumu olarak Ösym tercihlerinde yer aldı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru yapmak isteyen adaylar, ÖSYM Aday İşletim Sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapabilecek. Adaylar mezun oldukları öğrenim türünde açıklanan Kadro ve Pozisyonları inceleyerek başvuru şartlarına uygun olan ilan kodlarını tercih kodu olarak giriş yaparak başvurularını 20 Aralık tarihi 23:59'a kadar tamamlamaları gerekiyor. Başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili resimli anlatım için tıklayın

Mühendis kodrosundaki alımlarda 280 adet tercih bulunuyor. Adaylar Mühendislik bölümlerine göre tercihleri yapmaları gerekiyor. Buna göre örnek olarak 4639 nitelik koduna başvuru yapacak olan adayların Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekmektedir. 4669 nitelik kodunda tercih yapacak olan adayların İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmaları istenilmektedir. Başvuru öğrenim şartları ile özel şartları tercih kılavuzundan detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanlara erişmek için tıklayın

İŞİN OLSA

YORUM EKLE