Kalkınma Bakanlığı Personel Alım İlanları 2016

Kalkınma Bakanlığı 2016/1 KPSS atamaları ile bünyesinde istihdam etmek üzere memur personeli alımı yapacak.

Kalkınma Bakanlığı Personel Alım İlanları 2016
Kalkınma Bakanlığı diğer kurumlara göre her sene oldukça az personel alan bir Bakanlık olarak bilinmektedir. Bu yüzden genel olarak boş kontenjanların doldurulması için yıl içerisinde T.C. Devlet Personel Başkanlığı tarafından Bakanlığın alım ilanı konusunda her hangi bir bildiri yayınlanmamakta ve sözleşmeli personel alımı sıklıkla düzenlenmemektedir. Peki Kalkınma Baanlığı 2016/1 KPSS Memur atamalarında personel alımı yapacak mı?

Kalkınma Bakanlığı Memur Personeli Alım İlanı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan sonuçlar neticesinde ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı bilgiler doğrultusunda Kalkınma Bakanlığının bu sene ilk defa düzenlenecek olan atamalarda personel alımı yapacağını öğrendik.

Kadrolara baktığımızda Kalkınma Bakanlığının sadece 7 personel alımı yapacağı görülmektedir.

Başvurular 22 Haziran 2016 tarihi ile başlayacak ve adayların başvuru yaptıktan sonra 15 liralık bir onay ücreti ödemesi gerekmektedir. Söz konusu ücret anlaşmalı bankaların atm, şube ve internet bankacılık hesaplarından yapılabilmekte ve ÖSYM'ye gönderilmektedir. Kalkınma Bakanlığına müracaat etmek isteyen adayların 22 Haziran 2016 tarihi ile birlite ÖSYM başvuru sayfasından Kalkınma Bakanlığının alım yapacağı kadrolara başvuruda bulunması gerekmektedir. Söz konusu başvuruyu yapmadan önce adaylara belirtilmiş olan nitelik kodlarına sahip olunması gerekektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE