Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı Tarihleri Belli Oldu!

Geçtiğimiz günlerde Eyüpsultan Belediyesinin yayımladığı kadın erkek zabıta alımı başvuruları devam ediyor. Peki başvuru şartları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı Tarihleri Belli Oldu!

Eyüpsultan Belediyesinin geçtiğimiz günlerde yayımladığı KPSS'den en az 65 puan ve istenilen genel ve özel şartları taşıyan kişilerin alınacağı yayımlanmıştı. Başvuru formu, nüfus cüzdanı veya fotokopisi, diploma veya fotokopisi, KPSS sonucu çıktısı, yabancı okul mezunları için denklik belgesi, görevini yapmaya engel olmadığına dair beyan, 2 adet vesikalık fotoğraf, erkekler için askerlik ilişkisi bulunmadığına dair beyan başvuru özel şartlarda belirtilen sertifika fotokopisi başvuru yaparken adaylardan istenilecek olan belgeler. Peki başvuru şartları neler?

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Eyüpsultan Belediyesinin yayımladığı kadın ve erkek zabıta alımında adayların başvuruda bulunabilmesi için şu şartları sağlaması gerekiyor: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması, askerlikle ilgili şartları aranan genel şartlar. Aranan özel şartlar ise şu şekilde: Öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili 2016 yılı KPSS belirtilen asgari puanı almış olmak, daha önce çalıştığı kamu kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaki nedenler dolayı ile işten çıkarılmamış olmak, erkekler en az 1.67 m kadınlar en az 1.60 m boyunda olmak ve boy kilo orantısına sahip olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, KPDS/YDS ve veya Arapça sınavından en az B seviyesinde puan almış olmak, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans programından mezun olanların MEB'den onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olması aranan özel şartlar arasında bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
alev
alev - 4 yıl Önce

arapça dil sınavı nedir ya? Arabistan'da mıyız? Bu ne saçmalık

Emre
Emre - 4 yıl Önce

Suriyeli esnafları denetleyecekler çünkü o yüzden arapça istiyorlar malum t.c. de artık bizden fazla suriyeli var :)