İstanbul Müftülüğü 72 VHKİ, Bekçi, Memur, Şoför, Hizmetli ve Kaloriferci Alımı ( Kurum İçi )

İstanbul Valiliğine bağlı olan Diyanet İl Müftülüğü bünyesine kurum içi farklı kadrolara 72 memur alımı yapacağını ilan etti. Başvuru Şartları ve başvuru tarihlerini sizlerle paylaşıyoruz.

İstanbul Müftülüğü 72  VHKİ, Bekçi, Memur, Şoför, Hizmetli ve Kaloriferci Alımı ( Kurum İçi )

İstanbul Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan duyuruya göre farklı kadrolardan oluşan boşluk ile kurum için memur alımı yapılacak. İstabul ili ve İlçe Müftülüklerinde boş bulunan kadrolara Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince sınavla personel alımı yapılacak. Bu yönde adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranmakta ve bu nitelikleri taşıyan adayların başvuruları kabul edilecek.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

İstanbul İl Müftülüğüne 72 kişilik boş kadro ile, 13 Veri hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 1 Kaloriferci, 41 Hizmetli, 1 Memur, 8 Şoför, 8 Bekçi alımı yapılacak. 

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

İlgili kadrolar için adaylardan genel olarak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Başkanlık teşkilatında 2 yıl görev yapmış olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, İl dışından başvuranlar için bulunduğu görev mahallinde iki yıl, İl içinden başvuranlarda ise 6 ay görev süresini doldurmuş olmak, Asaleti tasdik edilmiş olmak.Yapılacak olan sınavdan başarılı olmak, Yapılacak olan sözlü ve mesleki uygulama sınavında başarılı olmak gibi nitelikler aranır.

Özel Olarak ise, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni için, Kurumca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaya sahip olmak.

Şoför Kadrosu için, En az (B) Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. (E sınıfı sürücü belgesi tercih sebebidir.)

Yardımcı Hizmetler kadroları için, Aşçılık kadrosu için Aşçılık Sertifikasına sahip olmak ve Kaloriferci kadrosu için Kalorifercilik Sertifikasına sahip olmak şartları aranacak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

Söz konusu duyuru 05 Nisan 2019 tarihinde yayımlanmış olup adaylar başvurularını en geç 19 Nisan 2019 tarihi saat 17:00 a kadar İstanbıl İl Müftülüğüne şahsen veya posta ile teslim edilecektir. Adaylar sadece bir pozisyon için başvuru yapabilecekler.

Başvuru esnasında ise, Başvuru Dilekçesi, Müracaat edenlerin Müftülükçe imzalı hizmet cetveli, Şoför, VHKİ, Aşçı ve Kaloriferci pozisyonları için ilgili sertifikalara sahip olmak ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile başvuru yapılacaktır.

Başvuru formu ve İlanın tam metinine buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 4 yıl Önce

ALLAH sizin belanızı versin AKP ... şartlara bak bakanlık teşkilatında en az iki yıl çalışmış olmak...o torpiller çoluk çocuğunuzdan çıksın

Bahtiyar
Bahtiyar - 4 yıl Önce

Baskanlik teskilati ns

mehmet demir
mehmet demir - 4 yıl Önce

İŞSİZE İŞ YOK KENDİ ADAMLARINA İŞ VAR AKP OY VERENLER ALIN SİZE KUL HAKKI