İstanbul İçin En Az Lise Mezunu 2 Bin Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı! Aranacak Şartlar

İstanbul Valiliği tarafından hazırlanan bekçi alımı ilanı kamuoyuna duyuruldu. Buna göre İstanbul ili için toplam 2 bin kişilik en az lise mezunu bekçi alımı yapılacak. Peki aranacak şartlar nedir.

İstanbul İçin En Az Lise Mezunu 2 Bin Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı! Aranacak Şartlar

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Emniyet Genel Müdürlüğüne ihtiyaçları doğrultusunda bekçi alımları yapılmaktadır. Bekçi alımı ilanları valilikler tarafından hazırlanarak kamuoyuna duyurulmaktadır. Yakın zamanda bekçi alımının yapılması beklenirken sonunda adaylara müjdeli haber geldi.

Adaylar sosyal medya aracılığı ile seslerini duyurmaya çalışırken sonunda İstanbul Valiliği konu hakkında açıklama yaptı ve 2 bin kişilik bekçi alımı yapılacağını duyurdu. Peki bekçi alımı ilanında aranan şartlar nelerdir ve nasıl başvuru yapılır.

ARANACAK ŞARTLAR

İstanbul Valiliğince kamuoyuna duyurulan ilan da en az lise mezunu 2 bin bekçi alınacağı belirtildi. Peki aranacak olan şartlar nelerdir.

En az lise mezunu olmak
Askerlik görevini yapmış olmak
30 yaşından büyük olmamak
En az 1.67 metre boyunda olmak
6 aydan daha fazla hapis yatmamış olmak
Sağlık sorunu olmamak
Görevini yapmaya engeli olmamak
Vardiyalı sisteme çalışmaya uygun olmak

Yukarıda bekçi alımlarında aranmakta olan şartları bazıları verilmiştir. Peki başvurular nasıl, ne zaman ve nereden yapılacak.

BAŞVURULAR

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama ile toplam 2 bin kişilik bekçi alımının yapılacağı belirtildi. Peki başvurular nasıl yapılacak. Buna göre adayların 8 Kasım - 22 Kasım 2017 tarihleri arasında müracaatlarını ilçe Emniyet Müdürlüklerine yapması gerekmektedir.

İLAN RESMİ BİLDİRİSİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pika
Pika - 2 yıl Önce

Yuh arkadaş 1.80 falan olaydı boy

Ömer
Ömer @Pika - 2 yıl Önce

dostum 1.67 normal

Cevdet
Cevdet - 2 yıl Önce

Niye 30yasini geçen bişey olamaz mi piç mi bu devlet yönetiminin colu cucugu olsa isi OLUR yaziklar olsun devlet yönetimine