İŞKUR Büro Memuru Alımı Başvuru Sonuçlarını 132 Günün Sonunda Açıkladı!

İŞKUR tarafından yayımlanan duyuruyla büro memuru personel alımına yönelik sonuçların açıklandığı kamuoyuna aktarıldı. Yapılan duyurunun ardından 132 günlük süreç geride kaldı ve adaylar sonuçlara erişti.

İŞKUR Büro Memuru Alımı Başvuru Sonuçlarını 132 Günün Sonunda Açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde İŞKUR tarafından yayımlanan büro personeli alımına yönelik duyuruyu sizlere ulaştırmıştık. İlgili duyuruda yayımlanan ilanın şartlarına ve detaylarına da değinmiştik. İlana başvurular alındı ve adayların sözlü mülakat süreçleri gerçekleştirildi. Meraklı ve bir o kadar da stres dolu bekleyiş içine giren adaylar, sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlardı. 132 gündür açıklanmayan İŞKUR büro memuru alımına yönelik bizler de isinolsa.com olarak yaptığımız haberde onların bu problemlerini gündeme taşımaya çalışmıştık. Daha sonra İŞKUR genel müdürü tarafından yapılan bir açıklamayı sizlere ulaştırmış, bu açıklamanın detaylarını da ulaştırmıştık. İlgili açıklamada İŞKUR müdürü tarafından personel alım süreçlerinin bakanlığa devredildiği ve bakanlığın sorumluluğunda olduğu dile getirilmişti. İŞKUR tarafından yapılacak alımların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bakanlığa devredilmesi talimatı verildiği ve İŞKUR bünyesine alınacak bu personellerin daha etkin ve doğru şekilde belirlenebilmesi amacıyla bu yönde bir çalışmanın yapılacağı bilgisi aktarılmıştı. Konuya ek olarak bakanlık çalışmasını tamamladığı an İŞKUR tarafından sonuçların duyurulacağı yönünde bilgilendirmeler de yapılmıştı.

Sonuçlar nihayet açıklandı, 132 günlük bekleyiş son buldu

Binlerce aday tarafından yoğun ilgi gören ve başvuru sonuçları merakla beklenen pozisyon için sonuçlar resmi web adresi üzerinden açıklandı. Binlerce adayın 132 günlük meraklı ve heyecanlı bekleyişi son buldu. İŞKUR resmi web adresi iskur.gov.tr adresinde büro personeli pozisyonu için sonuçların açıklandığı bilgisini duyan adaylar websiteye hücum ettiler. 132 günün ardından gelen sevindirici haberle, hemen sonuçlarına ulaştılar. Gündemin merakla beklenen ilanlarından olan kadro için de bekleyiş sona erdi. Yakın zaman içerisinde adayların yerleştirme işlemlerine yönelik başvuruları alınacak ve kadrolara atamaları sağlanacaktır. İŞKUR büro personeli sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 23:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa bauhan
Mustafa bauhan - 2 yıl Önce

Açılmıyor sayfa iikurun.

Memet
Memet - 2 yıl Önce

Gerçekçi kısa ve öz haber yapın mesaj bildirim atmak için haber yaomayin