İŞKUR Aracılığı İle Kamu Grubuna 56 Memur Ve İşçi Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanan Kamu grubu ilanlarına göre kamuya farklı pozisyonlarda 56 personel alımı yapılacak. Hangi Kurumlar alım yapacak? Başvuru şartları ne olacak? Tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

İŞKUR Aracılığı İle Kamu Grubuna 56 Memur Ve İşçi Alımı Yapılıyor

İŞKUR üzerinde yeni ilanlar yayımlandı. Söz konusu kamu kurumları ve kamu kuruluşları farklı pozisyonlarda alım yapacaklarını duyurdular. Bu yönde Öğretmen Evleri, üniversiteler, Belediyeler ve Müdürlükler alım yapacak. Adaylardan bazı nitelikler aranmakta ve bu nitelikler doğrultusunda adaylar başvurularını gerçekleştirebilecekler.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Türkiye İş Kurumu aracılığı tarafından yayımlanmış olan ilanlar göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatabdaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir sağlık sorunu olmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, En az ilköğretim mezunu olmak kaydı ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPIYOR?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre toplamda 56 memur alımı, İşçi Alımı ve Personel Alımı yapılacak. Bu bağlamda, Tukat Öğretmen evine 1 Beden İşçisi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine 6 temizlik Görevlisi, Vakıflar Genel Müdürlüğü 2 Diğer Teknisyen ve Teknikerler, Sarıgöl Belediye Başkanlığı 2 Büro İşçisi, Yenipazar belediye Başkanlığı 1 Yapı Denetim Yardımcılığı Teknikeri, Atakum Belediye Fen İşleri Müdürlüğü 1 Kaynakçı, Dörtdivan Belediye Başkanlığı 1 Şoför Yük Taşıma, Kumçatı Belediyesi 1 Kepçe Operatörü, Mudanya Öğretmen evi ve Akşamokulu İktisadi İşletme 1 Garson ( Servi Elemanı ), Bursa İl Emniyet Müdürlüğü 4 Temizlik Görevlisi, Pursaklar Belediye Başkanlığı 1 Oto Bakım Onarımcısı ( Oto Mekaniker ), Ankara Çubuk Öğretmen evi 1 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Senirkent Belediye Başkanlığı 33 Beden İşçisi, Devrek Belediye Başkanlığı 1 İtfaiyeci olmak üzere toplamda 56 işçi ve memur alımı yapılacak.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Söz konusu ilanlar Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmış olup adaylar başvurularına hemen başlayabilirler. Buna göre Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek çıkan ekranda İş yeri Türünü kamu seçerek aratıyoruz ve ilgili ilanlara ulaşarak T.C. Kimlik Numaranız veya e-Devlet Şifresi ile giriş yaparak ilgili ilanlara başvuru yapabileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 09:50
YORUM EKLE