İSKİ KPSS Puan Sırasına Göre 461 Memur Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Resmi gazete'de yeni memur personel alım ilanı yayımladı. Buna göre yayımlanan ilana göre İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi genel Müdürlüğü farklı pozisyonlarda toplamda 461 kişilik boşluk ile alım yapacak. Başvuru bilgileri ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

İSKİ KPSS Puan Sırasına Göre 461 Memur Personel Alım İlanı Yayımlandı!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere yeni bir alım ilanı yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak istihdam edilmek üzere ilk defa atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği hükümlerine göre toplamda 461 kişilik boş kadro ile alım gerçekleştirecek. Buna göre İSKİ Mühendis, Şehir Plancısı, Kütüpahaneci, Mimar, İstatikçi, Kimyager, Peyzaj Mimarı, Grafiker, Restoratör, Psikolog, Biyolog, Hemşire, Tercüman, Bilgisayar İşletmeni, Tekniker ve Teknisyen pozisyonlarına 461 memur personel alımı yapacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlgili ilana başvuru yapacak adyalardan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ( İSKİ ) genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmeleri gereklidir.

Ayrıca özel olarak ise, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, 2018 yılında Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise Mezunları için KPSSP84, Lisasn mezunları için KPSSp3 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yabancı Dil Sınavından ( YDS ) en az C seviyesinde İngilice dilinden puan almış olmaları ve alım pozisyonuna göre belirtilen eğitim seviyesini tamamlamış olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar başvurularına 03 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 10 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre başvurular elektornik ortamda İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü resmi intnet sitesi olan, basvuru.iski.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ayrıca bunun dışında yapılak veya başvuru yaparken evrakların yanlış olduğu veya eksik olduğu durumlarda başvurular geçerli sayılmayacaktır.

Başvurusunu yapan adaylar için KPSS puan sıralaması yapılacak olup, Sıralama sonucuna göre kadro sayısının 5 katı kadar aday sınava katılacak olup, Sınav için evrak teslim ilanı 17 Aralık 2018 tarihinde açıklanacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bilgi sahibi olabilirler.

Ayrıca bizleri çeşitli platformlardan takip ederek yayımlanan ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 02:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tezat
Tezat - 2 yıl Önce

Kaç puan aldnz önlisanslardan