İçişleri Nüfus Büro Memuru Alımı İlan Tarihi Belli Oldumu? KPSS, Yaş ve Başvuru Şartları!

İçişleri Bakanlığı Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü büro memuru alımı yapılacak. Adayalar ilan tarihinin açıklanmasını beklemekteler. Muhtemel ilan tarihi, başvuru şartları Başvuruda istenilecek KPSS ve yaş şartını haberimizde değerlendiriyoruz.

İçişleri Nüfus Büro Memuru Alımı İlan Tarihi Belli Oldumu? KPSS, Yaş ve Başvuru Şartları!

İçişleri Nüfus memuru alım başvuruları henüz başlamadı. Adaylar İlanların ne zaman açıklanacağını merak etmekteler. 2019 yılı NVİ Genel Müdürlüğünün 81 il ve ilçelerinde istihdam edilmek üzere 1170 kişilik personel alımlarının açıklanması bekleniyor. Bu alımlar için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı değerlendirmelerde Nüfus müdürlüklerinin iş yoğunluğunun giderek arttığını ve nüfus memuru ilanları ile personel alınacağının müjdesini verdi.

YAŞ, EĞİTİM VE KPSS ŞARTI;

Adayları bu başvurularda eğitim düzeyinde en az ön önlisans mezunu olmaları gerekli olacak. Yaş şartında ise 35 yaşını doldurmamış olmak gerekli olacak. Diğer merak edilen başvuru şartlarından KPSS şartında ise KPSS93 puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almış olmak gerekli olacak. Adaylar ilanlara başvuru yapmalarının ardından ilan edilen kadro sayısının 5 katı kadar aday sayısı içerisinde yer almaları gerekli olacak. Başvuru şartlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunda belirtilen genel şartları ve sözleşmeli personel çalıştırmaya ilişkin şartları taşımaları istenilmektedir.

İLAN TARİHİ;

2019 yılında 1170 kişilik büro personeli alım ilanın ne zaman açıklanacağına dair henüz bir açıklama bulunmuyor. İşin olsa ekibi olarak resmi açıklamaları adayların bilgisine sunmaya devam edeceğiz. Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebiliriniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
A b
A b - 2 yıl Önce

Açıklama bekleniyorsa neden ilan varmış gibi paylaşıyosun ?

Aslı
Aslı - 2 yıl Önce

Bende aynı fikirdeyim.yaş sınırı olmamalı.Bölüm tutsa yaş tutmuyo başvuru yapamıyorz

Adem
Adem - 2 yıl Önce

Ebru en az önlisans diyor dikkatli oku

Mine
Mine - 2 yıl Önce

Alımlarda yaş sınırını kaldırın mağdur oluyoruz sesimizi duyun

Oya aktas
Oya aktas - 2 yıl Önce

Lütfen herkes bu konuda duyarı olsun 35 yaş sınırı kaldırılsın . Mağdur oluyoruz yazık bizede kaç yıldır kpss ye giriyoruz hala boştayız ve bide yaş sınırı konuluyor. Yardımlarınızı bekliyoruz birkoç kalifiyeli insan sırf buyuzden başvuru yapamıyor

Ebru Akıncı
Ebru Akıncı - 2 yıl Önce

Sadece önlisansmı var lisans yok mu

Güll
Güll - 2 yıl Önce

Bölüm şartı var mı??

Melike
Melike - 2 yıl Önce

Lütfen yaş sınırınu kaldırın