İçişleri Bakanlığı Önlisans Mezunu KPSS 60 Puan İle 617 Memur Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı illerde Önlisans mezunu toplamda 617 memur personel alımı gerçekleştiriyor. İşte detaylar.

İçişleri Bakanlığı Önlisans Mezunu KPSS 60 Puan İle 617 Memur Personel Alımı
İçişleri Bakanlığı 10 Mayıs 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusunda bünyesine memur personel alımı yapacağını belirtti. Alımlar tüm Türkiye genelindeki illere yapılacak olup, İçişleri Bakanlığı önlisans mezunu toplamda 617 sözleşmeli büro personeli alımı yapacak. Başvurular 15 mayıs 2017 tarihine başlayacak olup adaylar başvurularını en geç 22 Mayıs 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

İçişleri Bakanlığı alacağı personelleri, taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde göreve başlatacaktır. Başvuru yapan adayların kadroya katılabilmeleri için aranan şartlara uygun olmaları, KPSS 60 puan almış olmaları, Önlisans mezunu olmaları ve İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olmaları şarttır. 

İçişleri Bakanlığı Sözlü sınavı 7 farklı bölgede eş zamanlı yapacaktır. Tüm Türkiye geneli için geçerli olan ilan, adaylar İzmir, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon ve Antalya illerinde sınava girecekler. Bu blgelere yakın olan illerde ikamet eden adaylarda bu sayılan 7 bölgede sınava katılacaktır. İçişleri Bakanlığı memur personel alımı ilanına başvuru yapmış olan adaylar, 08 Haziran 2017 tarihinde bakanlığın resmi internet sitesinden yayımlanacak olan başvuru sonuçlarını takip etmeleri gerekmektedir. Bu yayımlanan nihai listede adı geçen adaylar belirtilen saat ve yerde 03 Temmuz 2017 tarihinde sınava katılacaklardır. 

Başvuru şartlarında yer alan KPSS puan sırasına göre ise adaylar en yüksek puandan başlamak sureti ile kadro sayısının dört katı aday sınava katılabilecektir. Adayların KPSS geçerlilik yılı 2016 dır. Adaylar KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak zorundadır. 

Buna göre adaylar sınav başvurularını 15 Mayıs 2017 tarihi ile 22 Mayıs 2017 tarihileri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Bunun dışında yapılacak olan şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
LÜTFİYE
LÜTFİYE - 3 yıl Önce

BAŞVURUYU NASIL YAPMAM GEREK YATDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ ACABA

can
can @LÜTFİYE - 3 yıl Önce

lütfen söyle şeyler yazmayın ilanı oku bu kadar üşengeç biriyseniz de memur kadrolarını boşuna doldurmayın ilanı oku ilanı detaylarda yazıyooooo