İçişleri Bakanlığı KPSS En Az 60 Puan İle 1545 Memur Alım İlanı Yayımladı!

Son dakika yapılan duyuruya göre İçişleri Bakanlığı bünyesine istihdam etmek üzere toplamda 1545 sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte detaylar.

İçişleri Bakanlığı KPSS En Az 60 Puan İle 1545 Memur Alım İlanı Yayımladı!
İçişleri Bakanlığı 10 Mayıs 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı illerden toplamda 1545 memur personel alımı yapacak. Yapılan duyuruya göre İçişleri Bakanlığı alımını tüm Türkiye genelinde yapacak. İlana sadece Lisans ve Önlisans mezunları başvuruda bulunabilecek. Aranan şartlara göre uygun olan adaylar başvurularını, 15 Mayıs 2017 tarihi ile 22 Mayıs 2017 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda başvuru yapacaklar. 

İçişleri Bakanlığı adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Önlisans veya Lisans mezunu olmak, sözlü sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak. şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adaylar sözlü sınava katılacaktır. 

Başvuru onaylanan ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylarin listesi ise İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesinde (www.icisleri.gov.tr) duyurusu yapılacaktır. Bunun dışında adaylara şahsen tebligat kesinlikle gönderilmeyecektir. Listede adı yer alan adaylar ise, bölgesel olarak 7 ilde 3 temmuz 2017 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak olan sözlü sınava katılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler 8 HAZİRAN 2017 tarihinde Bakanlığın (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir. 

Buna göre sözlü sınava başvuruda bulunmak isteyen kişiler başvurularını, 15 Mayıs 2017 tarihi ile 22 mayıs 2017 tarihleri arasında yapmaları şarttır. Başvurular elektronik ortamda yapılacak olup posta yolu ile veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar ( https://goo.gl/W5MJcU ) bağlantısını kullanarak ilanın tam metnini inceleyebilirler. İlanın tam metninde sınav ile ilgili detaylı bilgi ve alım tablosu yer almaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
tba
tba - 3 yıl Önce

biz o kadar universite okuduk emek verdik ailemizden uzakta rezillik cektik. lise mezunlarindan bir farkimizda olsun bir zahmet hamdi bey.

gökmen sağ
gökmen sağ @tba - 3 yıl Önce

polis imtihanında lise üniversitete mezunu olmak öemli değil.kabiliyet hedef.atış spor.lise mezunlarında öyle kabiliyette var.bunu karşılaştırma saçma.öyle oldu feto polis okuluna doldu.anladınızmı he..........lise mezunlarına önem verin

Ali
Ali @tba - 3 yıl Önce

PÖH ve Polis alımlarının KPSS'siz lise mezunu 30 yaş olarak esnetilmesi için e devletten "Cumhurbaşkanına Yazın" kısmından yazalım arkadaşlar ...dikkate alıyorlar ...teşekkürler saygılar

hamdı
hamdı - 3 yıl Önce

lise mezunları bu ülkenin vatandaşı değilmi ??? neden bız memur olarak alınmıyoruz

erdal
erdal @hamdı - 3 yıl Önce

üniversite mezunları o zaman boşuna okumuş. lise mezunları insaf ve merhamet. biz öğretmen olarak yıllarca okuduk, kadro bekledik atanamadık. sen 11 sene lise oku ondan sonra gel adalet iste. sen isyan ediyorsan biz ölelim o zaman.

turizmci
turizmci - 3 yıl Önce

turizm işletmeciliği mezunları alımı ne zaman olacak?

turizmci
turizmci @turizmci - 3 yıl Önce

bı gidişle çok zor kısıtlamışlar nedense bizim bölümü

Melih
Melih - 3 yıl Önce

Lise mezunu demiyor zaten onlisans mezunu diyor once okumayi ogrenin sonra konusun bence

ali demir
ali demir @Melih - 3 yıl Önce

ikisi aynı fark yok

elıf
elıf - 3 yıl Önce

cok haksızlık unv oku sonra bosta kal

trabzon
trabzon - 3 yıl Önce

lise kpss neden var merkezi atamada bile almıyolar bizden 5 kişi 10 kişi burda niye alsınlar ki

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Üniversite belge dayalı sadece lisans yapsalardı keşke lise veya önlisans değil

musa çam
musa çam @Merve - 3 yıl Önce

önlisans ve lise aynı değişen yok

enzel
enzel - 3 yıl Önce

Su yas siniri nicin var...????

hasan gök
hasan gök @enzel - 3 yıl Önce

polis memuru yaş sınırı 35 olmalı 15 veya 20 sene sonra emekli olmalı.arkadan gelene yol açılmalı.liseli işsizlere.55 yaşta hemen emekli edilmeleri