İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puan İle 1545 Memur Personel Alımı Başladı!

İçişleri Bakanlığı duyurusunu yapmış olduğu 1545 kişilik alım ilanının başvuruları başladı! Başvurular 22 Mayıs 2017 tarihine kadar devam edecektir.. İşte ayrıntılar.

İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puan İle 1545 Memur Personel Alımı Başladı!
Geçen hafta Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre İçişleri Bakanlığı 1545 kişilik alım yapacağını belirtmişti. İçişleri Bakanlığının duyurusuna göre başvurular bugün ( 15 Mayıs 2017 ) başladı. Başvuruda bulunacak olan adaylar en geç 22 Mayıs 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri şarttır. Adaylar başvuru şartlarını taşıdıkları taktirde başvurularını gerçekleştirebilirler.

EN AZ KPSS 60 PUAN ŞARTI:

Adaylar İçişleri Bakanlığı nın 1545 kişilik alım ilanına başvuruda bulunabilmeleri için 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları şarttır. Lisans mezunu ve Önlisans mezunları başvuru yapabileceği gibi adaylar, KPSSP3 puan türünden ve KPSSP93 puan türünden puana sahip olmaları gereklidir. Ayrıca KPSS puan sırasına adaylar İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınava tabii tutulacaklardır. Sınavda başarılı not alanlar kadroya dahil edilecektir.

ALIM KADROLARI:

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli olarak 1545 Büro Personeli Alımı yapacağını belirtti. Adaylar başvurularını tüm Türkiye genelinde yapabilecektir. Türkiye genelindeki tüm illerde alım yapılacaktır. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmirde en yüksek personel alım sayılarını görebiliriz. İçişleri Bakanlığı 1545 kişilik boş kadrosu ile, 928 Lisans mezunu ve 617 Önlisans mezunu alacak. Personel adaylarının kadroya girdikleri ve görevine başladıktan sonraki alacakları ücret 2 Bin 158 TL olarak belirlenmiştir.

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan sözlü sınav ile kadro girişleri belirlenecektir. Adaylar başvuru şartlarını taşıdıkları ve KPSS puan sıralamasına girdikleri taktirde sınava katılabileceklerdir. KPSS puan sırasına göre sınava kadro sayısının 4 katı kadar çağırılacaktır. Başvuru yapan adayların sınava girebileceklerini öğrenebilmeleri için 26 Mayıs 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan duyuruyu takip etmeleri gerekmektedir. Duyuru İçişleri Bakanlığının resmi internet sayfası olan (www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde ilan edilerek duyurulacaktır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

İçişleri Bakanlığı adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki A bendinde belirtilen şartları taşımaları, en az önlisans mezunu olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Alım başvuruları bugün ( 15 Mayıs 2017 ) itibari ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 22 Mayıs 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adayların (www.turkiye.gov.tr) hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilirler.

 İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar ( https://goo.gl/W5MJcU ) bağlantısını kullanarak ilanın tam metnini inceleyebilirler. İlanın tam metninde sınav ile ilgili detaylı bilgi ve alım tablosu yer almaktadır.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 00:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 3 yıl Önce

60 puan ve sözlü sınav.ne olur bizlere ümüt vermeyın oralara yerleşecekler şimdiden bellidir.hakkımı helal etmıyorum .hani bi ruya gorsek hak eden yerleşse emeğiyle.

Ali
Ali @ayşe - 3 yıl Önce

PÖH ve Polis alımlarının KPSS'siz lise mezunu 30 yaş olarak esnetilmesi için e devletten "Cumhurbaşkanına Yazın" kısmından yazalım arkadaşlar ...dikkate alıyorlar ...teşekkürler saygılar

Ali
Ali @ayşe - 3 yıl Önce

PÖH ve Polis alımlarının KPSS'siz lise mezunu 30 yaş olarak esnetilmesi için e devletten "Cumhurbaşkanına Yazın" kısmından yazalım arkadaşlar ...dikkate alıyorlar ...teşekkürler saygılar

metin topçu
metin topçu @ayşe - 3 yıl Önce

SAYIN KARDEŞIM NERDEN ONGORUYORSUN ŞIMDIDEN BELLI OLDUĞU SIZMI AYARLIYORSUNUZ

gamze
gamze @ayşe - 3 yıl Önce

fakülte kısmında uygulamalı bilimler yüksekokulu yok ne seçmem gerekiyor yardımcı olur musunuz lütfen

emre
emre - 3 yıl Önce

Üniversite bilgileri kısmında ,Beden eğitimi yok , lütfen belirtin:(

menekşe
menekşe - 3 yıl Önce

basvuruyu neden ve nasl yapıyoruz ben bulamadım

hülya
hülya - 3 yıl Önce

ya başvuru yaptım ama tercih ettiği ili değiştirmek istiyorum değiştiremedim yardım edebilir misiniz

feyza
feyza @hülya - 3 yıl Önce

ya hangi adresten basvuru yaptınız linkını atabılır mısınıız

fatma
fatma @hülya - 3 yıl Önce

Başvuru klavuzunda açık seçik başvuruyu onayladıktan yani '' tamam'' ibaresine tıkladıktan sonra hiçbir değişiklik yapamazsınız demişler. Eğer '' başvuruyu onayla'' dedikten sonra ''tamam'' dediyseniz geçmiş olsun artık değiştiremezsiniz

YASİN
YASİN @hülya - 3 yıl Önce

İLETİŞİM KISMINDA SORUN YAŞIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?

rıdvan
rıdvan @hülya - 3 yıl Önce

geçti onayladıysan en son değişiklik yapamazsın

fatih
fatih - 3 yıl Önce

başvuru yapamiyorum şartlar hepside tutuyor

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

bölüm alında tıbbi hizmetler ve teknikler yok seçemeyince tercih yapamıyorum bakanlık numarasında muhattap yok koskoca bakanlıkta böle hatalar olup hakkımız yenirse nolcak böyle böyle

culpan
culpan - 3 yıl Önce

aöf mezunu başvuru yapabiliyor mu?

FATİH 2
FATİH 2 - 3 yıl Önce

İLETİŞİM KISMINDA SORUN YAŞIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?