İçişleri Bakanlığı 1117 Büro Personel Alımı Başladı!

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli 1117 Büro Personeli Alımı başladı. Peki başvurular ne zaman başlıyor? Başvuruda aranan şartlar neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

İçişleri Bakanlığı 1117 Büro Personel Alımı Başladı!

İçişleri Bakanlığı Taşra, İl, İlçe, Valilik ve Kaymakamlık nüfus birimlerinde çalıştırmak üzere sözleşmeli 1117 büro personeli alımı yapacağını duyurdu. Memur olma umudu olan binlerce kişinin günlerdir beklediği İçişleri Bakanlığı memur alımı başvuruları 16 Temmuz tarihi itibari ile başlamış oldu. Daha önce 117 sözleşmeli büro personelinin alınacağı 6 Temmuz tarihinde başvuruda bulunmak isteyen adaylar için duyurulmuştu. Peki başvurular nasıl yapılacak? Başvuruda aranan şartlar neler?

İŞTE DETAYLAR

Türkiye’nin birçok iline yapılacak alımlarda 160 kişi lisans düzeyinde ve 957 kişi de ön lisans düzeyinde büro personeli alımı başvuruları 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü başlayıp, 20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 17:30 itibariyle sona ereceği açıklandı. Adayların İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesinde bulunan iş talep formunu 20 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar internet üzerinden doldurup teslim etmeleri gerekiyor. KPSS puanı en az 60 olan ve 35 yaşından gün almamış olan adaylar başvurularına 16-20 Temmuz tarihleri arasında yapabilecek. Başvurular sadece elektronik ortam üzerinden kabul edilecek. Daha önce kamu kurumlarında sözleşmeli personel olarak çalışıp, sözleşmeleri fesh edilen adayların başvuru tarihi itibari ile bir yıllık bekleme sürelerini tamamlamış olmaları gerekiyor. Bekleme süresini tamamlamayan adaylar tespit edilerek başvuruları geçersiz sayılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra
Esra - 4 yıl Önce

Yaştan mağduruz görün bizi

özlem
özlem - 4 yıl Önce

Yaş sınırı kalksın lütfen 40 yaşındaki kişilerinde işe ihtiyacı var.

sibel
sibel - 4 yıl Önce

35 yaş sınırına takılıyoruz .kamuda yaş sınırı olmasın artık lütfeeeennnnn

OSMAN
OSMAN - 4 yıl Önce

ŞART ŞARTI OLMUYOR BAKANIM,CUMHURBAŞKANIM. HAKKIMIZ YENİYORRR

hatice
hatice - 4 yıl Önce

yaş şartı tam anlaşılmıyor 1982 tarihli başvuru yapabilir mi

Nizamettin yalçın
Nizamettin yalçın - 4 yıl Önce

Arkadaşlar yaş tam 19.12.1983 girebiliyor muyum

Elif
Elif - 4 yıl Önce

2400 cok az değil mi ya özellikle istanbul gibi bi yerde öğretmen hemşire bile 4 bin tl ile geçinemem diyip istanbul yazmıyor doğuyu tercih ediyor.yine bunada şükür ama kolay bir iş olduğunu zannetmiyorum büro personeli olmanın

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Bu sozlesmeli buro memuru kazandık mulakatı gectık ıse basladık dıyelım suresi yok degıl mı yani 1 yıl calıs 5 yıl calıs sozlesme suresi doldu ısten mı atıcaklar yoksa kalıcı mı