İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 10 Bin Yeni Polis Alınıyor (Polis Alımı 2019)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, mevcut polis sayısına ve başvuru işlemleri tamamlanan yeni 10 bin polis alımına yer verildi... İşte merakla beklenin o ilanın detayları!

İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 10 Bin Yeni Polis Alınıyor (Polis Alımı 2019)

İçişleri Bakanı Soylu, yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen 10 bin polis alımı için müjdeli haberi kamuoyuna aktardı. Yaptığı konuşmasında polis alımlarıyla alakalı müracaatların tamamlandığını, mevcut polis sayısına ek olarak yeni bir 10 bin polis alımı daha yapılacağını aktardı. Açıklamasında yüzbinlerce vatandaş tarafından merakla beklenen ve ilgiyle takip edilen polis alım süreciyle alakalı olarak " Bugün 6338 kardeşimiz POMEM'lerden mezun oluyor. geçen gün de 3200 kardeşimizi mezun ettik. Yaklaşık 10 bine yakın mezunu bu hafta verdik. Şimdi yeni bir 10 bin polis daha alıyoruz. Hemen hemen müracaatlarını tamamladık. 10 bin 500 bekçiyi daha inşallah Şubat ayının sonu itibariyle göreve başlatmış olacağız. Bizim kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bana bir şey söyledi. Vatandaşımız yatarken bekçinin düdüğünü duysun rahat uyusun. Memleketimizin sokaklarını mahallelerini bekçi düdükleriyle inşallah daha güzel hale getireceğiz. son dört yılda mezun ettiğimiz öğrenci sayısı 74.677 oldu. Aktif görevdeki polislerin üçte biri. " ifadelerine yer verdi. 

BEKÇİ ALIMLARI GÜNDEMDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun ifadelerinden anlaşıldığı üzere polis ve bekçi alımları için süreçler devam ediyor. Yakın zaman içerisinde 10 bin kadro ihdası tamamlanan bekçi alımıyla alakalı ilan yayımlanabilir. Açıklamada içişleri bakanı Süleyman Soylu tarafından aktarıldığı üzere polis alımları için de başvuruların tamamlandığı belirtilmiştir. 2019 yılı memur alımları için Polis Alımı 2019 ve Bekçi alımı 2019 şeklinde ilanların yakın zaman içerisinde yayımlanması beklenmektedir. Bu alımlara yönelik gelişmeler yaşandığında cep telefonlarınıza ücretsiz olarak bildirim almak ve başvuruları anında yapmak isterseniz mobil uygulamalarımızı uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEMİR
DEMİR - 3 yıl Önce

YAŞ SINIRI 35 OLSUN LÜTFEN..

Durdu mehmet
Durdu mehmet - 3 yıl Önce

Hemen hemen müracaatlarını tamamladık diyor burda adam alacagını almıs zaten

Hakan emanet
Hakan emanet - 3 yıl Önce

Bekci alımları için ne zaman başvurular yapilacak ve başvuru yapmak için nereden başvuru yapmak gerekecek.bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz.

yusuf
yusuf - 3 yıl Önce

boy sınırı neden 1.64 değilde 1.67 askerle polisle aynı görevi yapıyorlar boy sınırı indirilirsin lütfen