Hangi Kurumlar Kaç Puanla Personel Alımı Yapıyor? Ön Lisans Puanı İle Memur Alımı Yapan Kurumlar!

KPSS 2018 Ön Lisans sonuçlarının açıklanması ile adaylar alım yapacak kurumları merak etmeye başladı. Peki ön lisans puanıyla hangi kurumlar personel alımı yapıyor? Kaç puanla ön lisanstan memur olur olunur? Ön Lisans mezunu personel alımı yapan kurumlar hangileridir? Detaylar haberimizde…

Hangi Kurumlar Kaç Puanla Personel Alımı Yapıyor? Ön Lisans Puanı İle Memur Alımı Yapan Kurumlar!

Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans sonuçları açıkladı. Bununla birlikte 2018 ön lisans puanına sahip adaylar memur alımı yapan kurumları araştırmaya başladı. Biz de sizin için ön lisans puan türü olan P93 ile memur alımı yapılan kurumlar için bir rehber hazırladık. Bu sayede taban puanlara bakara kurumların ilanlarını takip edebilir ve başvurulara ulaşabilirsiniz.

Şu an devam eden ve yakın zamanda verilen ilanlara bakıldığında KPSS P93 puan türünden 50-60 arası puan alan adaylar belediyelerin zabıta alımlarına başvurabilmektedirler. Ayrıca adaylar gerekli şartları taşımaları halinde düz memur olarak yapılan alımlara da bu puan aralığında başvuru yapabilmektedir. Puanı düşük olmakla birlikte memur olmak isteyen ön lisans mezunu adaylar 55 taban puanına sahip Jandarma sivil memur alımlarına başvuru yapabilir.

Puan aralığı 60 ve 70 olan ön lisans adayları için Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve üniversite memur alımlarına başvuruda bulunabiliyor.

Puanı 70 ve üzeri olan adaylar memur olmak için Adalet Bakanlığı’nın ilanlarını mutlaka takip etmeli. Yakın zamanda Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza ve Tevkifevleri personel alımı yapacak ve taban puan olarak 70 ve üstünü istemesi bekleniyor. Ayrıca bu puan ve üzerine sahip adaylar yine belediye, Devlet Su İşleri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, Danıştay, Yargıtay, polisevleri, öğretmenevleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ilanları askeri personel alımlarını mutlaka takip etmeli. Ayrıca en yüksek alım yapan POMEM’leri de ön lisans adaylarının mutlaka takip etmesi gerekiyor.

Ön lisans puan türünden son dönemler yapılan memur atamalarında kadrolara bakıldığında farklı türlerden alımların yapıldığı görülmektedir. Bu alımların büyük bir kısmı düz memur, zabıta memuru, polis memuru, zabıt katibi, mübaşir, infaz koruma memuru, veri hazırlama ve kontrol memuru, icra katibi, destek personeli gibi alanlardan olduğu görülmektedir.

Ön lisans mezunu adayların ilanları takip etmesi için isinolsa.com ekibi olarak ilanlar yayımlandığında en kısa sürede üyelerime ulaştırıyoruz. Siz de web sitemizi takip ederek ve mobil uygulamamızı indirerek memur personel alımlarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE