Göç İdaresi 45 Uzman Yardımcısı Memur Alım Başvuruları Başlıyor!

İl göç uzman yardımcısı kadrosunda İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 45 uzman yardımcısı memur alım başvuruları 26 Kasım 2018 tarihinde başlayacak. Başvuru şartları ve detayları haberimizde..

Göç İdaresi 45 Uzman Yardımcısı Memur Alım Başvuruları Başlıyor!

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden geçtiğimiz günlerde ilan edilen Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı uzman yardımcısı alımlarında başvuru süreci başlayacak. 

İl Göç uzman yardımcısı kadrosundaki memur alımlarında 8. derece ve 9. derecede toplamda 45 memur alımı yapılacak. Adayların il göç uzman yardımcısı kadrosunda yazılı sınava katılabilmeleri için Kamu personeli seçme sınavından belirtilen puan türlerinden en az 80 ve üzeri puan almış olmak gerekmekte. Diğer başvuru şartları ise şöyle;

  • Adayların 657 sayılı DMK 48. maddede belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.
  • 4 yıllık lisans mezunu olmak gerekmektedir. (Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak) Yurt dışı okullardan mezun olanlar için denklik olmalıdır. 
  • KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden 80 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir. 
  • Yaş şartında ise 01/01/2018 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. 01/01/1983 ve sonra doğmuş olmak gerekmektedir.

Adayları KPSS sıralamasında, başvuru yaptıkları uzman yardımcısı sayının 20 katı kadar aday arasına girmiş olmak gerekmektedir. Sıralamada yer alan adaylar yazılı sınava alınacaklar. 

BAŞVURULAR;

Başvuru yapacak olan adaylar şahsen ya da posta yolu ile başvuru yapabilecekler.  https://aybu.edu.tr/gpm/ adresi üzerinden alınacak başvuru formunu ıslak imzalı ve fotoğraflı bir şekilde teslim etmek Kpss sonuç belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans diploması fotokopisi istenilmektedir. 

26 kasım tarihinde saat 09:00'da başlayacak olan başvurular için son gün olan 7 Aralık 2018 tarihine saat 17:00'a kadar devam edecek. Posta yolu ile başvuru yapacak olan adaylar postanın gönderilme tarihi dikkate alınacaktır.

Sınava girecek olan adaylar 14 Aralık tarihinde ilan edilecek. 

İlana erişmek için tıklayın

Yayımlanacak diğer Personel Alımı ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması ve facebook gurubumuz üzerinden bizler itakip ederek anında bildirim alarak takip edebilirsiniz.

işin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 21:59
YORUM EKLE