Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Sözleşmeli Memur Personel Alımı Yapıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere veteriner hekimi ve ziraat mühendisi kadroları için sözleşmeli memur personel alımı yapıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Sözleşmeli Memur Personel Alımı Yapıyor
Geçtiğimiz günlerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hazırladığı ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanlarda Bakanlığın sözleşmeli memur personel alımı yapacağı öğrenildi. Buna göre Bakanlık ziraat mühendisi ve veteriner hekimi kadroları için sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.
Başvurular DPB'nın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını alım ilanını yayımlaması ile belirtilen tarihlerde başladı ve adaylar 20 Şubat 2017 tarihi ile 3 Mart 2017 tarihleri arasında müracaatlarına devam edebilecek.

Hangi Pozisyona Kaç Personel Alınacak

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının sözleşmeli memur personel alımı yapılacağı öğrenildi. Peki hangi pozisyonlar için personel alımı gerçekleştiriliyor.

Veteriner Hekimi - 2 Personel
Ziraat Mühendisi - 1 Personel

Kimler Başvuru Yapabilir

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 3 veteriner hekimi ve ziraat mühendisi kadroları için personel alımı yapıyor. Peki kimler müracaat edebilir.

Adayların öncelikler veteriner hekimi kadrosu için veteriner fakültesi mezunu olması ve ziraat mühendisi için ise ziraat fakültesi bitki koruma bölümü mezunu olması gerekmektedir.

657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşı doldurmamış olmak.
Erkekler için askerlik görevini yapmış ya da tecilli olmak

Yukarıda aranan şartlar belirtilmiş olup müracaatlar için aşağıda ki linkleri takip ediniz.

Veteriner Hekimi İçin Tıklayınız
Ziraat Mühendisi Alımı İçin Tıklayınız
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 00:24
YORUM EKLE