Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2 Bin 58 Memur Alımı Tercihleri Başladı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2017/7 tercihleri ile toplam 2 bin 58 memur alımı yapıyor. Tercihler başladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2 Bin 58 Memur Alımı Tercihleri Başladı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı cephesinden yapılan açıklama ile Maliye Bakanlığı ile anlaşmaların yapıldığı ve toplam 2 bin 58 kişilik memur ataması yapılacağı belirtilmişti. Buna göre memur alımları KPSS 2017/6 tercihleri ile yapılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2 bin 58 memur alımı KPSS 2017/7 tercih başvuruları bugün itibari ile başladı. Adaylar 23 Haziran 2017 tarihinden başlayarak müracaatlarını 4 Temmuz 2017 tarihine kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapabilecektir.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILIYOR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, KPSS 2017/6 tercihleri bugün itibari ile başladı toplam 2 bin 58 kişilik memur alımı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak olan tercihler ile belirlenecektir. Peki hangi kadrolara alım yapılıyor.

Ziraat - 874 Personel
Gıda - 328 Personel
Su Ürünleri - 96 Personel
Balıkçılık Teknolojisi - 10 Personel
Harita Mühendisi - 33 Personel
Veteriner Hekim - 717 Personel

Yukarıda hangi kadrolar için toplam kaç memur alımı yapılacağı belirtilmiştir. Peki başvurular nasıl yapılacak ve detaylar nedir.

BAŞVURULAR

  • KPSS 2017/7 tercihleri yapacak olan adayların KPSS puanına sahip olması gerekmektedir.

KPSS 2017/7 tercihleri 23 Haziran 2017 tarihinde başladı ve adaylar 4 Temmuz 2017 tarihine kadar müracaatlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi aracılığı ile yapabilecektir. Tüm gerekli bilgiler aşağıda belirtilmiş olan linklerde verilmiştir.

https://ais.osym.gov.tr/
ATAMA DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE