Gelir İdaresi Başkanlığı 2 Bin Memur Alımı İlan Yayımlandı!

Maliye Bakanlığı bünyesinde bulunan Gelir İdaresi Başkanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2 bin memur alımı yapacak. Sınav duyurusu yapıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı 2 Bin Memur Alımı İlan Yayımlandı!
Maliye Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Gelir İdaresi Başkanlığı bilindiği üzere her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere açık pozisyonlara göre memur personel alımı gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir İdaresi Başkanlığı için toplam 2 bin kişilik memur alımı yapılacağını duyurmuştu. Beklenen sınav duyurusu sonunda yapıldı.

SINAV DUYURUSU YAPILDI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bugün yayımlanan ilan da Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin memur alımı sınavı duyurusu yapıldı. Belirlenmiş olan illerde ki kadrolar için toplam 2 bin gelir uzmanı yardımcısı alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmii olmak,
01.01.2017 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1982 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),
Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,
Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,
ÖSYM tarafından 04-05 Temmuz 2015 ve 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P35 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

Adayların yukarıda belirtilmiş olan şartlara uyum sağlıyor olması gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHLERİ

Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin gelir uzmanı yardımcısı sınavına başvurular 10 Nisan 2017 - 28 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular aşağıda ki linkten yapılacaktır.

//sinav.gib.gov.tr
Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE