FETÖ'cü Personellerin Yerine Binlerce Memur Alımı Yapılacak

Görevden uzaklaştırılan ve ihraç edilen memurların yerine binlerce memur alımı yapılacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak? başvurular ne zaman yapılacak?

FETÖ'cü Personellerin Yerine Binlerce Memur Alımı Yapılacak
Yurt genelinde yapılan Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Basında yer alan son rakamlara göre kamuda görevden uzaklaştırılan memur sayısı 90 bine yaklaştı. Bu memurların yerine memur alımının yapılacağı belirtilmişti. Ancak alımlr hızlı yapılmıyor çünkü incelemeler devam ediyor.

Göreve Devam Edebilirler

Söz konusu görevden uzaklaştırılan memurların FETÖ'cü olduğu kesinleşmedi bu sebepten ötürü alımlar henüz başlamadı. FETÖ'cü olduğu  tespit edilen memurlar görevden ihraç edilmekte ve onların yerine kadrolar boşalmaktadır.

FETÖ'cüler Yerine Memur Alımı Yapılacak

Geçtiğimiz haftalarda sıklıkla yapılan Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin yerine memur alımının yapılacağı haberlerini sitemiz üzerinden paylaşmıştık. Adaylar haberleri öğrendiklerini ancak alımların başlamaları ile ilgili açıklamaların olmadığını belirtiyor ancak konu hakkında titiz araştırmalar yapılıyor. Görevden uzaklaştırılanlar henüz ihraç edilmedi ve FETÖ'cü olmadığı tespit edilenler memurluğa devam ediyorlar.

Bu sebepten ötürü henüz kaç bin memur alımının yapılacağı konusunda bilgi yok. Araştırmaların birkaç ay daha yapılması beklenmekte olup ilerleyen aylarda bakanlıklar başta olmak üzere pek çok kamu kurum ve kuruluşunun personel alımı hakkında açıklama yapması beklenmektedir. Bu açıklamalara göre toplam kaç bin memur alımının resmi olarak belli olacağı düşünülmektedir. Bakalım gözaltılar ve sorgulamalar ne kadar daha sürecek. Adaylar soruşturmaların bir an önce bitmesini ve kaç bin memur alımının yapılmasını istemektedir.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 23:16

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE