Eylül Ayı Kamuya Memur Personel Alımları

Ağustos ayında da olduğu gibi alımlar Eylül ayında da devam etmektedir. Kamuya KPSS'li KPSS'siz binlerde memur personel alımı yapılıyor. İşte eylül ayında alım yapacak kurumlar ve detaylı bilgiler şöyledir.

Eylül Ayı Kamuya Memur Personel Alımları

Birçok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyelerinde bulunan memur personel eksikliklerini karşılamak amaçlı istihdam yapmaya devam ediyorlar. Ağustos ayında da olduğu gibi alımlar son hızı ile devam ediyor. Kamu kurumları bünyelerine memur personel alımı yapmak için her geçen gün duyuru yaparken bir çok aday da bunları takip ediyor ve karşılarına çıkan ilk fırsatta başvurularını değerlendiriyorlar. Ancak adayların bu ilanlara başvuru yapabilmeleri için kurumların aradığı bazı şartları taşımaları gerekmektedir.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER NELERDİR?

Kamu kurum veya kamu kuruluşları memur olacak adaylardan genellikle, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, yaş şartlarını taşıyor olmak, eğitim şartlarını taşıyor olmak, yapılacak güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç alabilmek, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak ve erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak şartları aranmaktadır.

Adaylar yukarıdaki şartları taşımaları neticesinde ve kadro seviyesine göre özel şartları taşımaları neticesinde başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru yapan adaylar kurumun belirlediği tarihten itibaren başvuru sonuçlarını takip ederler ve başvuru sonuçlarına göre, eğer kurum sınav yapacak sa duyuruya göre tarih, ssat ve yer dikkate alınarak adaylara Sözlü veya Yazılı sınav uygulanır. Sınavda başarılı olan yani kurumun belirlediği taban puanı alan adaylar ise kuruma yerleşebilirler.

KPSS ŞARTI ARANACAK MI?

Kamu Kurumları veya Kamu Kuruluşları bünyelerine kamu personeli alımı yaparken bazı genel şartlar arıyor. Adayların Bu şartları taşıdıkları halde en çok takıldıkları konulardan biriside KPSS şartıdır.

Bir Çok Kamu kurumu veya kamu kuruluşu alım yaparken adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı Şartı aramaktadır. Özellikle Bakanlıklar ve Üniversiteler büyük ihtimalle adaylardan KPSS şartı arıyor. KPSS puan şartını taşıyan adaylar yapılacak olan mülakata göre diğer adaylar ile KPSS puan karşılaştırması yapılarak en yüksek puandan başlanarak en düşük puana kadar olan adaylar sıralanarak sınava alınmaktadır.

Adaylardan en az lise mezunu olmak şartı ile, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan şartı aranmaktadır. Bazı kurumlar taban puanı en az 60 puan kabul ederken bazı kurumlar ise en az 80 puan olarak kabul ediyorlar. Bunu kurumun yaptığı resmi bildiriye bakarak öğrenebilirsiniz.

Bazı Kurumlar KPSS Şartı Aramıyor!

KPSS şartı arayan kurumlardan ziyade bazı kurum veya kuruluşlar ise alım yaparken adaylar KPSS şartı aramıyorlar. Özellikle belediye alımlarında, Askeri Personel alımlarında ve bazı kurumlar tarafından yapılan duyurulara göre KPSS şartı aranmıyor.

EYLÜL AYI MEMUR ALIM İLANLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Eylül ayı memur personel alım ilanlarına başvurularınızı kurumun belirlediği tarihlerde yapmanız gerekmektedir. Bir çok kurum başvurularını online olarak İnternet ortamında kabul etmektedir. Bunun dışında Üniversiteler ve bazı kurumlar ilanda belirtilen adrese başvuru tarihleri içerisinde şahsen veya posta yolu ile başvuru almaktadır. Buna tamamen ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise, başvuru tarihleri dışında yapılan başvurular hiç bir şekilde kabul edilmeyecektir.

EYLÜL AYI MEMUR PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR:

Bizler www.isinolsa.com ailesi olarak sizler için kamuya alım yapan kurumların hepsini bir araya topladık. Devamlı olarak sizler için elimizden geleni yapmakta olup sizler için çalışıyoruz. Aşağıda da görebileceğiniz gibi alım yapacak kurumların hepsini bir arada bir tabloya topladık ve bu tabloda alım yapacak kurumuma, KPSS şartı aranıp aranmadığına, Başvuru tarihlerine ve alım yapılacak kadro sayısına ulaşabilirsiniz.

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

Detaylar

Milli Savunma Bakanlığı

Yok

11000

01/12/17

TIKLAYIN

Milli Savunma

Bakanlığı

Yok

13000

01/12/17

TIKLAYIN

KKK, DKK, HKK Er Alımı

Yok

-

30/09/17

TIKLAYIN

KKK, DKK, HKK Erbaş Alımı

Yok

-

30/09/17

TIKLAYIN

TSE

Var

40

02/10/17

TIKLAYIN

Mevlana Kalkınma Ajansı

-

15

06/10/17

TIKLAYIN

TÜBİTAK

Yok

158

29/09/17

TIKLAYIN

ÇAYKUR

Var

4

24/10/17

TIKLAYIN

Yurtdışı Türkler ve Akara Toplulukları

Var

2

29/09/17

TIKLAYIN

TÜBİTAK

Yok

217

03/10/17

TIKLAYIN

Devlet Su işleri

Var

518

08/10/17

TIKLAYIN

ÇSGB

Var

80

25/10/17

TIKLAYIN

Gazi Üniversitesi

KPSS 60

30

06/10/17

TIKLAYIN

Adnan Menderes Üniversitesi

Var

34

09/10/17

TIKLAYIN

Polis Akademisi Başkanlığı

KPSS 60

13000

06/10/17

TIKLAYIN

TÜBİTAK BİLGEM

Yok

26

17/10/17

TIKLAYIN

TÜSEB

KPSS 60

20

05/10/17

TIKLAYIN

TÜSEB

Yok

3

12/10/17

TIKLAYIN

Eti Maden İşletmeleri

-

152

07/10/17

TIKLAYIN

TOPLAM

-

38 Bin 299

-

TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 16:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 2 yıl Önce

Şartlarınız yüzünden atanamıyorum. Tüm hayallerimi çaldınız Allah akımı alsın sizden amin

öylebiri
öylebiri - 2 yıl Önce

ortaöğretimden mezun olmuş adamı şoför yapmak için 70 kpss puanı istiyor :)) 70 altı alanlar ölsün fetöyle süleymancılarla doldurun kadroları el altından hala iş yapanlar var daha çok zikerler bu devleti ..

Özge
Özge - 2 yıl Önce

Merhaba;
Sayfalarca ilanları okudum ama başvuru nasıl yapacağım yazmıyor ???

Abdulhamit
Abdulhamit - 2 yıl Önce

Jandarma yada msb astsubay alımı yapacakmi

fatma
fatma - 2 yıl Önce

Yas otuzbes ilkokul mezubuyum is imkani varmi.