En Az Önlisans Mezunu 69 Bilgisayar İşletmeni Alınıyor!

ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasında en az ön lisans mezunu 69 bilgisayar işletmeni alımı yapılıyor.

En Az Önlisans Mezunu 69 Bilgisayar İşletmeni Alınıyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) aracılığı ile 2017 yılının ikinci merkezi yerleştirme ataması olarak bilinen KPSS 2017/2 atamaları 14 Kasım 2017 tarihi itibari ile başladı. Buna göre adaylar almış oldukları Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile farklı pozisyonlara müracaatlarını gerçekleştirmektedir.

Her pozisyon için farklı mezuniyet, farklı nitelikler istenmektedir. ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasında en çok rağbet gören kadrolar arasında yer almakta olan bilgisayar işletmeni kadrosu için de toplam 69 kişilik memur alımı yapılacak. Peki hangi kurumlar alım yapıyor ve mezuniyetlere göre dağılım nedir.

MEZUNİYETLERE GÖRE DAĞILIM

En az ön lisans mezunu olmak üzere bilgisayar işletmeni kadrosuna toplam 69 memur alımı yapılacaktır. Peki mezuniyetlere göre dağılım nedir.

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ

Ortaöğretim: Kadro Yok
Önlisans: 23 Personel
Lisans: 46 Personel
TOPLAM >>>> 69 Personel

Yukarıda verilmiş olan mezuniyetler için bilgisayar işletmeni memuru alımı yapılacaktır.

ALIM YAPACAK BAZI KURUMLARI

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ
ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU BAŞKANLIĞI
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
MARMARA ÜNİVERSİTESİ
AMASYA ÜNİVERSİTESİ
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Yukarıda bilgisayar işletmeni kadrosu için memur alımı yapacak olan bazı kurumlar verilmiştir. Başvurular 23 Kasım 2017'ye kadar KPSS 2017/2 kapsamında yapılacaktır.

DİĞER KURUMLARIN ATAMASINI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE