En Az Lise Mezunu Gardiyan Memuru Alımı Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı en az lise mezunu gardiyan alımları yapmaktadır. Başvuru tarihleri başlamış olup kimleri başvuracağı hakkında duyuru yapıldı.

En Az Lise Mezunu Gardiyan Memuru Alımı Başvuruları Başladı
Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü her sene gardiyan (İnfaz Koruma Memuru) alımı yapmaktadır. Bilindiği gibi Eylül ayı içerisinde gardiyan alımlarının yapılması beklenmekteydi ve 19 Eylül 2016 tarihi itibari ile en az lise mezunu gardiyan alımları başladı. Buna göre başvuru yapmak isteyen adaylar Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde gardiyan olarak istihdam etmek için başvuru yapabilir.

Kimler Başvurabilir

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık sorunu olmamak
Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş olmak
KPSS'den 70 ve üzeri puan almış olmak
18 yaşını doldurmuş olmak
Lisans mezunu 1986, önlisans ve lise mezunu 1984 ve sonrası doğumlu olmak

Başvuru Nasıl Yapılır?

Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün alacağı gardiyan yani infaz koruma memuru başvuruları için adayların izlemesi gereken bazı yollar bulunmaktadır. Buna göre;

Başvuru yapmak isteyen adayların Adalet Bakanlığının yayımlamış olduğu müracaat formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurması gerekmektedir. Doldurulan bu form ve istenilen evraklar ile komisyon başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına şahsen adayların başvuru yapması gerekiyor. Eğer şahsen başvuru yapamıyorlarsa posta yolu ile de adaylar başvuru yapabilir. Başvuruları alınan adayların mülakatlara ve fiziki yeterlilik sınavlarına tabii tutulması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp
Alp - 4 yıl Önce

KPSS den 70 puan almış olması gerekiyor yazılmış ama hangi yıla ait olduğu belirtilmemiş herhangi bir yılda yapılan kpss den 70 almış olmak yeterli mi acaba??

İrem
İrem - 4 yıl Önce

Lisanslar için 2016, ortaöğretim-önlisans için 2014 kpss puanı gerekiyor. Ve bugün son gün

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Süre uzatıldı mı ?

Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

Bn lise mzunuyum gardiyan olmak istiyorum ama kpsseye daha girmedım acaba olma ihtimalim varmı

Abdullah
Abdullah - 4 yıl Önce

Maaşları ne kadar gardiyanın