En Az Lise Mezunu 6 Bin 684 Gardiyan Alımı Yapılıyor! (İnfaz Koruma Memuru - İKM)

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE kamuya en az ortaöğretim mezunu (lise mezunu) 6 bin 684 (6684) gardiyan alımı yapıyor. İnfaz koruma memuru İKM alınıyor.

En Az Lise Mezunu 6 Bin 684 Gardiyan Alımı Yapılıyor! (İnfaz Koruma Memuru - İKM)

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE'nin ihtiyaçları doğrultusunda ciddi şekilde atamalar yapılmakta olup bu sene atamalar ne zaman yapılacak diye meraklı bekleyiş sürerken kamuoyuna geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığınca hazırlanan ilan Devlet Personel Başkanlığı sözleşmeli personel alımı bölümü üzerinden duyuruldu.

Adalet Bakanlığınca hazırlanan ilanın detaylarına bakıldığında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE'nin en az lise mezunu 6 bin 684 gardiyan alımı, infaz koruma memuru İKM alımı yapacağı öğrenildi. Peki adayların sahip olması gerektiği nitelikler nelerdir, başvuru yapmak isteyen adayların takip etmesi gerektiği adımlar nedir?

ARANACAK ŞARTLAR NELERDİR?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 6 bin 684 (6684) gardiyan ikm infaz koruma memuru alımı yapıyor. Peki aranan şartlar nelerdir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ile üzerinde puan almış olmak, 18 yaşından gün almış 30 yaşından gün almamış olmak, erkeklerde 170 cm kadınlarda 160 cm'den kısa olmamak, cm cinsinden boyun son iki rakamı ile kilo arasında 13'den fazla ve 17'den az fark olmamak (örneğin 170 cm olan adayın en az 57 kilo en fazla 83 kilo olması gerekir).

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yukarıda Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 6 bin 684 gardiyan alımı, ikm alımı, infaz koruma memuru alımında aranmakta olan şartlar verilmiştir. Bu şartlara sahip olan adaylar 11 Haziran 2018 tarihine kadar Adalet Komisyonlukları aracılığı ile müracaatlarını yapabilir. Detaylar için aşağıdaki linki takip ediniz.

MEMUR ALIMI İLANI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayal
Hayal - 4 yıl Önce

Bu ne ya yaş şartı, boy şartı...Yaş 35 olmuşsa boy 160 ın altındaysa ne yapalım yani.. emeklerimiz boşuna hep.. 2 diplamam var ikisi de işe yaramıyor.. çöpe mi atalım yani :(

BRS
BRS @Hayal - 4 yıl Önce

HERKEZİ ALSINLAR OLDU Bİ ELEME SEKLİ OLCAK YA BOY YA KİLO ÖNÜNE GELEN MEMUR OLSUN YATIP PARA KAZANSIN NE GÜZEL VALLA.

demet
demet @Hayal - 4 yıl Önce

o zaman başka işe bakacaksın. bu işte bu gerekli. zırlama.

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Ortaokul mezunu basvurabilir mi