En Az Lise Mezunu 4 Bin 771 (4771) Zabıt Katibi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 4 bin 771 (4771) zabıt katibi alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Zabıt katibi alımı şartlarını sizler için açıklıyoruz.

En Az Lise Mezunu 4 Bin 771 (4771) Zabıt Katibi Alımı Yapılıyor! Kimler Başvurabilir?

Yıl içerisinde en çok atama yapmakta olan kamu kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Adalet Bakanlığı bu sene de ciddi atamalar yapmaya devam etmekte olup erken seçim öncesi 15 bin kişilik ilanı Devlet Personel Başkanlığı sözleşmeli personel alımı bölümü üzerinden kamuoyuna duyurdu.

Adalet Bakanlığı en yoğun rağbet gösterilen zabıt katibi kadrosu içinde alım yapacağını duyurdu. Buna göre Adalet Bakanlığı 4 bin 771 (4771) zabıt katibi alımı yapıyor. Peki zabıt katibi alımına kimler başvuru yapabilir, aranan şartlar nelerdir? Tüm detayları www.isinolsa.com ekibi olarak açıklıyoruz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Bakanlığı 4 bin 771 zabıt katibi alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Aranan şartlara bakıldığında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girmiş olup KPSS'den 70 ile üzerinde puan almış olmak, sicili uygun olmak, bilgisayar - daktilo dersini okulda başarı ile geçmiş ya da belgesine sahip olmak, 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak muaf olmak ya da erteletmiş olmak şartlarının arandığı görülmektedir. Adayların son başvuru tarihi olan 11 Haziran 2018'e kadar kesin kayıtlarını gerçekleştirmesi gerekmekte olup ilan hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen adayların hemen aşağıda yer alan resmi bildiriyi incelemesi gerekmektedir.

RESMİ İLAN BURADA

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 22:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
issiz
issiz - 4 yıl Önce

ya arkadaş bu 35yasüstu olanlar ne yapsın acaba ölsünler onlarda baksana hicbiryerde yerimiz yok sanki

Sabriye Güneş
Sabriye Güneş - 4 yıl Önce

Senelerdir torpilimiz olmadığı için 83 puanla yaş 26 idi memur olamadik.Abla abi peşine koşmadık. Şimdi yaş 44 oldu.Ne yapacaz kaybolan yıllarımızı kim telafi edecek.

Kenan.
Kenan. @Sabriye Güneş - 4 yıl Önce

Bizde şans yok emeklilik yaşını yükselmeyi biliyorlar ama 35 ten sonra kimseyi insan yerine koymuyorlar yazıklar olsun

Tuğba
Tuğba - 4 yıl Önce

Bilgisayar belgesi yeterli oluyormus okullar hemen belgeyi verir mi ? Diğer sorum ise benim kpss puanım 73 mülakata çağırılma ihtimalim nedir