En Az Lise Mezunu 2 Bin 500 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alıyor! Kimler Başvurabilir

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 2 bin 500 zabıt katibi ve mübaşir alımı yapıyor. Peki kimler başvurabilir.

En Az Lise Mezunu 2 Bin 500 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alıyor! Kimler Başvurabilir

Adalet Bakanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda memur ve personel alımı yapması beklenirken sonunda müjdeli haber geçtiğimiz günlerde geldi ve ilan yayımlandı. Buna göre Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2 bin 500 zabıt katibi ve mübaşir alımı yapıyor.

İlan Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanarak kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. En az lise mezunu zabıt katibi, mübaşir alımı yapılmaktadır. Peki bu kadrolar için alım şartları ve detaylar nedir.

ARANAN ŞARTLAR

Adalet Bakanlığının 2 bin 500 kişilik zabıt katibi ve mübaşir memuru alımında genel şartlar ve özel şartlar olmak üzere bazı nitelikler aranmaktadır. Buna göre;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
KPSS girmiş 70 ve üzeri almış olmak
En az lise mezunu olmak
Askerlik ile ilgisi olmamak ya da erteletmiş olmak
Kamu haklarından mahrum olmamak
1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak

Yukarıda verilen genel şartlara adayların kesinlikle sahip olması gerekmektedir. Bu şartlardan hariç olmak üzere pozisyonlara göre özel şartlar da aranmaktadır.

BAŞVURULAR

Yukarıda Adalet Bakanlığının zabıt katibi ve mübaşir alımı ilanında aranacak olan şartlar hakkında bilgi verilmiştir. Peki adaylar başvurularını nasıl yapacak. Buna göre müracaatlar 25 Ekim 2017 tarihine kadar aşağıdaki link aracılığı ile yapılmaktadır.

ÖZEL ŞARTLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ
RESMİ BİLDİRİ ve BAŞVURU EKRANI BURADA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
PELİN DERE
PELİN DERE - 3 yıl Önce

SAYIN ADMİN PAEM HALA AÇIKLANMADI 10000 KİŞİ BEKLİYOR Bİ EL ATABİLİR MİSİNİZ ?? LÜTFEN

Hande
Hande - 3 yıl Önce

79.50 İstanbul ıkm gelir mı sıralama