Ekim Ayında Kamu Kurumlarına Binlerce İşçi, Memur Kamu Personeli Alınacak!

Ekim ayında kamu kurumlarına binlerce memur personel alınacak. Adaylar için hangi kuruma ne kadar alım yapılacak! Başvurulara ilişkin son gelişmeler, özel sektör alımları ve başvuru şartları haberimizde..

Ekim Ayında Kamu Kurumlarına Binlerce İşçi, Memur Kamu Personeli Alınacak!

Ekim ayına girilmesi ile birlikte kamuya işçi, memur ve personel alımları yapılacak. Özel firmalara bir çok kadroda istihdamlar devam edecek. Devlet Personel Başkanlığından daha önce duyurulan ve başvuruları yeni başlayacak olan alımlar ile birlikte, İŞKUR üzerinden firmaların personel açığının giderilmesi için açıklanan ilanlarda eğitim düzeyinde ilköğretim mezunu, lise mezunu olmak yeterli olacak. Ayrıca askeri personel alımlarından uzman erbaş  sözleşmeli er, alımları da bulunuyor. Bir çok kamu kurumu bilişim kadrolarında KPSS şartı aranmadan alımlar da devam etmekte. 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kamu kurumlarına memur alımları için 657 sayılı devlet memurları kanununda belirtilen genel şartları 48. maddedeki şartları taşımak gerekiyor. T.C. vatandaşı olmak, eğitim düzeyinde ilanda belirtilen, şartlarda olmak, yaş olarak 18 yaşını tamamlamış olmak, üst sınır olarak ilanda belirtilen şartları taşımak isteniliyor. Özel şartlar için yine ilan detaylarını inceleyebilirsiniz.

TYP bünyesinde MEB ve Sağlık Bakanlığına binlerce alım yapılıyor. Bununla birlikte, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 23. dönem 10 Bin polis alımı yapılacak. Birçok belediyeye lise mezunu zabıta memuru ile itfaiye alımları da devam etmektedir. İçişleri Bakanlığı NVİ Genel Müdürlüğüne, Diyanet İşleri Başkanlığına 60 KPSS ile alımlar devam ediyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara göre ise 70 bin personel alınacak.

ilanlara erişmek için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 20:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nasrettin  menteş
Nasrettin menteş - 2 yıl Önce

Mardin varmı

Aslı
Aslı - 2 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin