EGM Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak? Aranacak Şartlar Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak, PÖH alımında aranacak şartlar nedir.

EGM Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak? Aranacak Şartlar Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçları için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından öğrenci alımı ilanı hazırlanmakta ve kamuoyuna konu hakkında duyuru yapılmaktadır. EGM'nin özel sınıflarından bir tanesi olan ve seçkin öğrencileri bulunan Polis Özel Harekat (PÖH) sınıf için aralıklarla POMEM'e öğrenci alımı gerçekleştirilmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat (PÖH) alımı Polis Akademisi Başkanlığının ilan yayımlanması ile gerçekleştirilmekte olup adaylar POMEM'de eğitilmektedir. Peki PÖH alımı ne zaman yapılacak? Tarih olarak konu hakkında duyuru yapıldı mı?

PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK

Polis Özel Harekat (PÖH) alımları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Şu an için her hangi bir tarih belli değil ancak en erken alım 19. dönem POMEM'de yapıldı. 20 ve 21. dönem POMEM alımları normal polis sınıfı için yapıldı. 22. dönem POMEM alımlarının PÖH sınıfı için yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor fakat 2 dönemdir normal polis alımı yapıldığı için bir sonraki dönem de PÖH alımı gerçekleştirilebilir. Buna göre PÖH alımının 2017 yılı içerisinde yapılması beklenmemekte olup 2018 yılı bahar ayları daha baskın durmaktadır.

PÖH ALIMI ARANACAK ŞARTLAR NEDİR

 Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Boy - kilo uyumlu olmak, Sağlık sorunu bulunmuyor olmak, En az lise mezunu olmak (En az ön lisans olabilir), Bayanlara kadronun ayrılması, Yaş şartının esnetilmesi, KPSS ve askerlik şartının aranmamasıdır.

Yukarıda aranması beklenen ve aranması istenen nitelikler belirtilmiştir. Başvuru ve ilan bilgileri yayımlandığında sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 23:19

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gözde
Gözde - 2 yıl Önce

Poh alımı başvuruları olsun bayanlara yer verilsin ya 162 boy olmasın yarım santim bi santim için polis olamiyacak miyiz bayragimi milletimi koruyamiyacak miyim ben ölürüm devletimin tirnagina zarar gelse ya hemde Diyarbakır liyim ama bu hicbisey i değiştirmez sukur insanım

Frkn
Frkn @Gözde - 2 yıl Önce

Konuşalım mı beni ekle
Furkan Emlik

Mücahit
Mücahit - 2 yıl Önce

Artık yapılsın lise mezunu askerlik ve kpss aranmazsızın pöh alımı

Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Artik aciklansin lise mezunu olsun vatan icin her sey fedadır efendim yaş sınırı 18 ile itibaran devam etsin 30 yakın olsun sonuda direk almıyorlarya mülakatları var zatten

Slck
Slck - 2 yıl Önce

Kesinlikle yaş şartı 30 olsun yaş sartı esnetilmeli bizim önümüzü kapatmayın nolur.

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Lise mezunu

Habip
Habip - 2 yıl Önce

Alım en az lise mezunu olsun.

ppööh
ppööh - 2 yıl Önce

Ön lisans olacağını sanmıyorum,çünkü bi kez liseye çekildi daha yükseltmezler ilaveten çok sayıda aday başvurmalı ki en iyileri seçilebilsin.

Slck
Slck - 2 yıl Önce

Kesinlikle yaş şartı 30 olsun yaş sartı esnetilmeli bizim önümüzü kapatmayın nolur.