DSİ Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor!

Yayımlanan yeni ilana göre DSİ en az lise mezunu alım yapıyor. Peki adaylardan hangi şartları sağlamaları isteniyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

DSİ Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda aşçı kadrosuna alım yapılacağı ve alımların Türkiye genelinde yapılacağı açıklandı. Peki başvuru şartları neler? Adaylardan hangi şartları sağlamaları isteniyor? Başvurular ne zaman başlıyor?

İŞTE DETAYLAR

Başvurular şahsen veya İŞKUR üzerinden 1 Ağustos tarihine kadar yapılabiliyor. Başvuru şartları ise şu şekilde: Taleplere başvuruda bulunan ve nihai listede yer alan adaylar eğitim durumu, öncelik durumu, yabancı dil gibi yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum veya kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının 3 katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastlıyor ise bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecek. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı adaylara yazılı olarak bildirilecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 11:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eren
Eren - 3 yıl Önce

Ben bu sene ki memur alımlarından hiç birşey anlamadım dünya kadar boş kadro vardı puanlarımızda düşük değildi lakin bir yere giremedik bu kadrolar nasıl doldu sınava tabi tutulanlar neden mülakata da tabi tutuluyor. Adalet eğitimde de sağlanacak mı emekler ne olacak gerçekten herkes hak etiği yerde mi ? Ben bilmiyorum bilen var mı kardeşlerim?

Ahded
Ahded - 3 yıl Önce

nasıl bulacağız ilanları arama ekranında ne yazmamız lazım

mydaus
mydaus - 3 yıl Önce

altı üstü 2 adet belgeli aşçı alınacak

Ne
Ne - 3 yıl Önce

Değer verdiğim için kaybediyorum ben

Ramazan
Ramazan - 3 yıl Önce

Hüküm giymem gerekiyor ilk önce;)) adli sicil kaydı bulunmayan giremiyor;))

...
... - 3 yıl Önce

Torpil torpil torpil... bize de anca temizlik görevi düşer

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

16-17 yaşında hüküm giyip 10 sene yatsaydık şimdi memur olurduk hükümlü kadrosundan ne okula gidipte kafamızı ağrıtacaktık nede bişe dürüst insana ekmek yok adaletinizin a..g

SIRADAKİ HABER