Diyanet İşleri Başkanlığı 8489 Personel Alımı Yapacak! Resmi Gazetede Yayımlandı

Resmi Gazete' de yayımlanan kanun kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine 8489 kadro ihdası yapıldı. Bu bağlamda Diyanet İşleri Başkanlığı yakında 8489 memur alımı gerçekleştirecektir. İşte Diyanet personel alımı ve detayları...

Diyanet İşleri Başkanlığı 8489 Personel Alımı Yapacak! Resmi Gazetede Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine çok sayıda personel alımı yapılacak. Resmi Gazete' de yayımlanan karar dahilinde 8489 kadro ihdası sağlandı. Resmi Gazete' de yayımlanan kadro ihdasında lise mezunu adaylara da müjdeli haber geldi. Lise mezunu adaylar için de başvuru yapılabilecek çok sayıda kadro bulunuyor. Yayımlanan kadro ihdasında merkez teşkilatına kadro için 376 kişi, taşra teşkilatı için 8113 kadro verildiği aktarıldı.

Merkez teşkilat kadroları

Merkez teşkilat kadrolarında hukuk müşaviri, müfettiş, müfettiş yardımcısı, musahhih, eğitim uzmanı, din hizmetleri uzmanı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, avukat, mimar, mühendis, şehir bölge plancısı, astronom, tekniker, teknisyen kadroları verilmiştir. Bu kadrolara yönelik sayılar aşağıda gerçekleştirildiği gibidir.

Taşra teşkilat kadroları

Resmi Gazete' de kadro ihdası konusunda taşra teşkilatına çok sayıda kadro sağlandı. İlgili kararda teşra teşkilatına şube müdürü, din hizmetleri uzmanı, şef, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför, avukat, tekniker, kütüphaneci, murakıp, müezzin-kayyım, aşçı, hizmetli, kaloriferci ve bekçi kadro ihdasları verildi. Bu karar kapsamında lise mezunu adaylar için de çok sayıda kadronun yolu açılmış oldu. Bahsi geçen kadro ihdasındaki sayılar aşağıdaki gibidir.

Lise mezunu adaylar hangi kadrolara başvuru yapabilecek?

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine yapılan alımlarda lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadro ihdasına yönelik pozisyonlar ise şu şekilde sıralandı: Veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför, tekniker, kütüphaneci, murakıp, müezzin-kayyım, aşçı, hizmetli, kaloriferci ve bekçi olarak lise mezunu adaylara kadro ihdası sağlanmış oldu. Yakın zaman içerisinde personel alım ilanlarının yayımlanması beklenen Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarından anında haberdar olmak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS için TIKLAYIN

Android için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 08:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan tutal
Furkan tutal - 2 yıl Önce

Anadolu lisesi mezunuyum müezzinlige basvuru yapabilirmiyim

Ressam
Ressam - 2 yıl Önce

Az olmuş hep ilahiyatçı alın yüksek alımlar hep diyanete daha dinderslerinede alınacak bir okulda 5tane dinhocası var ama yetmez dimi ondan sonra biz niye üretemiyoruz ülke niye gelişmiyor geçin bunları bizim gelişmeye niyetimiz yok

Kamil Altunkaya
Kamil Altunkaya - 2 yıl Önce

Bu alımlar ne zaman yapılacak bir bilginiz varmı

SİNAN
SİNAN - 2 yıl Önce

ORTAOKUL HİÇ OLMASSA TEMIZLI GÖREVLİSİ
ORTA OKUL ŞÖFÜR

Ismet KILINC
Ismet KILINC - 2 yıl Önce

Ne zaman alim olcak

murat can
murat can - 2 yıl Önce

başvuruyu nasıl yapacağız

Abdulkerim Barış
Abdulkerim Barış - 2 yıl Önce

İmam hatip mezunuyum hangisine başvuruda bulunabilirim alimlar ne zaman

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Hayır hafızlık şart