Diyanet İşleri Başkanlığı 400 Memur Personel Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı!

Diyanet İşleri Başkanlığından son dakika açıklama geldi. Başvuruları devam eden Yurtışı 400 memur personel alımlarına ilişkin yapılan açıklamada başvuru süresinin uzatıldığı belirtildi. DİB 400 yurtdışı sözleşmeli memur alımı başvuruları ne zamana kadar devam edecek. Başvuru şartları neler? haberimizde..

Diyanet İşleri Başkanlığı 400 Memur Personel Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı!

Diyanet İşleri Başkanlığı yurtdışında görevlendirmek üzere 400 sözleşmeli personel alımı yapacak.

DİB kadın ve erkek personel alımında başvuru sürelerinin uzatıldığını açıklayan bir duyuru yayımladı.

Personel alımında dini eğitim faaliyetlerinde bulunmak üzere istihdam edilerek yurtdışı görevlendirilecek olan 400 kişilik alımlarda adayların sözleşmeli olarak görev alacakları belirtildi. İşin olsa ekibi olarak başvurularının Başvuruların 17 Aralık 2018 tarihi itibari ile tamamlanacağını belirtmiştik. Diyanet İşleri Başkanlığı başvuru sürestinin uzatıldığını belirten yeni bir açıklama yaptı.

BAŞVURU SÜRESİ NE ZAMAN BİTECEK?

Diyanet İşleri başkanlığının Lisans düzeyinde mezun olan, yabancı dil seviyesine sahip, YDS'den en az 70 ve üzeri puan almış olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, TCK'de belirtilen 53. maddedeki suçlardan mahkûm olmamış olmaları, askerlik ile ilişiği bulunmaması olmak, görevini sürdürmeye engel herhangi bir sağlık engelinin bulunmaması gerekmektedir. Görevlendirilecek olan olan ülkede de çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

Yurtdışı sözleşmeli din görevlisi alımlarında adaylar başvurularını 07/01/2019 tarihine kadar yapabileceklerdir. Diyanet Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada " hizmetleri ve din eğitimi faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla açılan sözleşmeli personel (erkek ve kadın din görevlisi) sınavı başvuru tarihleri uzatılmıştır." denildi.

Adaylar başvurularını şahsen olarak Müşavirliğine/Ataşeliğine/Koordinatörlüğüne yapmaları gerekmektedir.

İlan detaylarına erişmek için tıklayın

Diğer personel alımlarına erişmek için işin olsa mobil uygulamasını indirerek anında bildirim alabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

YORUM EKLE