Danıştay Memur Alımları Başlıyor!

En az lise mezunu olanlar arasından yapılacak olan alımlar 9 Temmuz da başladı ve 16 Temmuza kadar devam edecek. Peki başvurular nasıl yapılacak, şartlar neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Danıştay Memur Alımları Başlıyor!

Geçtiğimiz hafta Danıştay tarafından yayımlanan duyuruda 6 adet şoför alımı yapılacağı duyurulmuştu ve başvurular dün itibari ile başladı. Başvurular 16 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek. 2016 KPSS B grubu puanı ve Danıştay tarafından gerçekleştirilecek sözlü ve uygulama sınavı sonuçlarına göre alımlar gerçekleştirilecek. Peki başvuru şartları neler? Başvuru nasıl yapılacak?

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunan adaylardan genel başvuru şartlarını sağlamaları istenecek ve şu şartlarda aranan şartlar arasında bulunuyor: İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (31.12.2018), 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS orta öğretim/ön lisans sonuçlarına göre 2016 KPSS B grubu puan türünden en az 60 puan almış olmak, en an lise mezunu veya dengi okuldan mezun olmuş olmak, arşiv araştırması sonucu olumlu çıkmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ya da E sınıfı sürücü belgesine karşılık gelen D ve DE sürücü belgelerine sahip olmak şartları adaylardan istenilen şartlar. Adaylardan başvuru sırasında istenilen belgeler ise şu şekilde: Başvuru formu (Danıştay internet sitesinden alınacak), nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, diploma aslı ve fotokopisi veya okul ya da noter onaylı mezuniyet belgesi ve ya e-devlet'ten alınan doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ve bilgisayar ortamında dolduracakları fotoğraflı güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu imzalayarak Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine şahsen teslim etmeleri gerekiyor.

YORUM EKLE