Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 3 Bin 222 Gardiyan (İKM) Alıyor! Kimler Başvurabilir

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 3 bin 222 infaz koruma memuru (İKM) gardiyan alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir, aranacak şartlar nedir.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 3 Bin 222 Gardiyan (İKM) Alıyor! Kimler Başvurabilir

Adalet Bakanlığının bu sene binlerce kişilik infaz koruma memuru (İKM) gardiyan pozisyonu için memur ve personel alımı yapması bekleniyordu ve sonunda ilan yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan ilan sonucunda kaç kişilik alımın yapılacağı ve başvuruların ne zaman başlayacağı belirtildi.

Buna göre Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere infaz koruma memuru (İKM) gardiyan pozisyonuna toplam 3 bin 222 personel alımı yapıyor. Peki CTE'nin 3 bin 222 infaz koruma memuru (İKM) gardiyan alımına kimler başvuru yapabilir ve aranacak şartlar nelerdir.

ARANACAK ŞARTLAR

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,  
Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  25/10/2017  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
KPSS girmiş 70 ve üzeri almış olmak
Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,
Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

Yukarıda belirtilen şartlara adayların kesinlikle sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Adalet Bakanlığının gardiyan alımı ilanına müracaatlar 13 Ekim 2017 tarihinde başladı ve 25 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecektir. Müracaatlar ve detayları aşağıdaki haberden öğrenebilirsiniz.

BAŞVURU ve DETAYLARI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı
hakkı - 3 yıl Önce

bi başvuru için diyarbakıra mı gidecez ya.