Ceza ve Tevkifevleri (CTE) 3 Bin 222 İnfaz Koruma Memuru (İKM) Alıyor! En Az Lise Mezunu

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 3 bin 222 İnfaz Koruma Memuru (İKM) gardiyan alımı yapıyor. Aranan şartlar ve detaylar nedir.

Ceza ve Tevkifevleri (CTE) 3 Bin 222 İnfaz Koruma Memuru (İKM) Alıyor! En Az Lise Mezunu

Adalet Bakanlığının  İnfaz Koruma Memuru (İKM) gardiyan pozisyonu için ne zaman memur, personel alımı yapacağı büyük bir merak ile beklenirken sonunda müjdeli haber duyuruldu. Buna göre Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere  İnfaz Koruma Memuru (İKM) gardiyan pozisyonuna 3 bin 222 memur alımı yapıyor.

İlan geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından hazırlanarak yayımlanması için Devlet Personel Başkanlığına gönderildi. Buna göre  İnfaz Koruma Memuru (İKM) gardiyan pozisyonu için toplam 3 bin 222 kişilik memur alımı yapılıyor. Peki kimler başvuru yapabilir, aranacak şartlar nedir.

ARANACAK ŞARTLAR

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,  
Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  25/10/2017  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
KPSS girmiş 70 ve üzeri almış olmak
Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,
Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

Yukarıda belirtilen şartlara adayların kesinlikle sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR

CTE'nin 3 bin 222 gardiyan alımı ilanına başvuru yapacak olan adayların 13 Ekim 2017 - 25 Ekim 2017 tarihleri arasında kesin müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

BAŞVURU ve DETAYLARI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı
hakkı - 3 yıl Önce

ben diyarbakıra başvurmak istiyorum basvuru yapmak için o il le gitmek zorundayız demi

İkm
İkm @hakkı - 3 yıl Önce

Gitmek zorundasin