Bekçi Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Adayların aylardır beklediği Bekçi Alım ilanlarının başvuruları başladı! Peki kimler başvuru yapabilir? Hangi illere alım yapılacak ve son başvurular ne zaman? İşte detaylar.

Bekçi Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Binlerce adayın büyük ilgi ile beklediği Bekçi alımı başvurları artık başladı.Türkiye genelinde çok sayıda kaymakamlık ilanlarını yayımladı ve farklı bölgelerden binlerce Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak. Kamuya 14 bin bekçi alımı yapılacağı haberleri ile bir çok aday bu ilanları beklemekteydi. Şimdilik 5 binden fazla alım ilanı yayımlandı bile. Adaylar başvuruları hemen başlayabilirler. Ancak öncelikle adayların dikkat etmesi gereken konu ise başvuru şartlarına uyup uymadıklarıdır. 

Adaylar başvuru işlemlerini gerçelşeitirdikten sonra Valikler veya kaymakamlıklar tarafından yapılacak sonuç duyurusunu beklemeleri gerekmektedir. Çıkan başvuru sonucuna göre adaylar öncelikle sözlü sınava daha sonra ise Yazılı sınava tabii tutulacaktır. Yapılacak sözlü sınavdan başarılı olan adaylar yazılı sınava davet edilecek ve yazılı sınav sonucunda ise başarılı olan adaylar Valilikler tarafından belirlenecek Asil ve Yedek listesine katılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Bekçi alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar, başvuru şartlarını taşımaları şarttır. Adaylardan,  En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 30 yaşından büyük olmamak, Askerlikhizmetini yapmış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden kitle indeksi 18 ( dahil ) ile 27 ( dahil ) olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak ve Başvuru yapılacak il/İlçe sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar valiliklerin yayımladığı ilanları inceleyip başvuru tarihleri içeirsinde başvurarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Şimdilik Ordu Valiliği , Hatay Valiliği ve Kocaeli Valiliği bekçi alımı başvuruları başladı. Diğer Valiliklerin başvurularıda ilerleyen günlerde başlayacaktır. Adaylar başvuruları 08:30 ile 17:00 mesai saatleri içerisinde İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapmlaarı gerekmektedir.

Ordu Valiliği bünyesine toplamda 100 Bekçi alımı gerçekleştirecek ve Başvurular 06 Kasım 2017 tarihi ile 04 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Hatay Valiliği bünyesine toplamda 300 Bekçi alımı gerçekleştirecek ve Başvurular 06 Kasım 2017 tarihi ile 05 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Kocaeli Valiliği 200 kişilik kadro ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapıyor. Başvuruları başladı ven geç 06 Aralık 2017 tarihine kadar yapılmaıs şarttır. Daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 12:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem unlu
Ekrem unlu - 6 yıl Önce

Yas sarti 35 olmali tahsil durumu orta ogretim olmali

selim bıyık
selim bıyık @Ekrem unlu - 6 yıl Önce

oldu okuma yazmayı bilmeyen olsun bide hey Allahım

Ramazan kurt
Ramazan kurt @Ekrem unlu - 6 yıl Önce

05319525933 lütfen arayın başvur mak istiyorum

ekrem tatlı
ekrem tatlı - 6 yıl Önce

calısmak ıstıyorum

kerim
kerim - 6 yıl Önce

Her şeyi boş verin de torpil olması n yeter

Onur
Onur - 6 yıl Önce

Askerlikte bir sağlık sorunum oldu askerliğe elverişli değildir raporu verildi tarafıma, şuan gayet sağlığım yerinde başvuru yapabilirmiyim?

EYÜP TAŞIN
EYÜP TAŞIN - 6 yıl Önce

D.BAKIR OLACAK MI LUTFEN LISE MEZUNU KALDIRILSIN 0531 778 33 41

Ayşe
Ayşe - 6 yıl Önce

Diyarbakır da bayan alımı olacak mı?

Ahmet  i
Ahmet i - 6 yıl Önce

Hani mardinde yokmu acaba nezaman baslicak futfen erken bildirim istiyoruz biran once yapilsin artik

Ozgur
Ozgur - 6 yıl Önce

Yas 30 gecmelki basvuru yapalim kader burdanda yuzumuze gulmedi