Bakanlıklar Binlerce Memur ve Personel Alımı Yapıyor

Personel eksiği olan ve bunları kapatmak isteyen farklı bakanlıklar, binlerce kamu personeli alıyor. Yayınlanan duyurular neticesinde, KPSS şartsız binlerce alım umut oldu. Detaylar haberimizde.

Bakanlıklar Binlerce Memur ve Personel Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı duyurularla birlikte, toplamda 7 bin yeni personel alınacağı açıklandı. Farklı sayılarda, farklı özellikler ve başvuru koşullarıyla birlikte KPSS şartsız personel alacak olan 3 bakanlık, mevcuttaki boş alanlara yeni istihdam sağlamayı planlıyor.

Hangi Bakanlık Kaç Personel Alıyor?

3 farklı bakanlığın duyurularına baktığımız zaman, Sağlık Bakanlığı en fazla personel alımıyla dikkat çekiyor. Sağlık Bakanlığı 6 bin 825, Diyanet İşleri Başkanlığı 35, Kültür ve Turizm Bakanlığı ise; 142 personel alacağını duyurdu. Bununla birlikte, tüm bakanlıklar KPSS şartı aramaksızın personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvurularda Aranan Şartlar Nelerdir?

Başvuracağınız bakanlık ve pozisyona göre değişik gösteren ilanlarda, en az lise mezunu olmakla birlikte; Ön Lisans ve Lisans mezunu olanlarında başvuru yapabileceği pozisyonlar bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyet i Vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, Kamu Hak Mahrumiyeti olmamak ve diğer tüm şartlara yayınlanan duyurularla ayrı ayrı ulaşabilirsiniz. Uzmanlık gerektiren alanlarda tercih yapacağınız zaman belge ibraz etme zorunluluğu bulunduğunu da söylemek gerekir.

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 2 yıl Önce

yeter ya her ay binlerce eleman mi alıyo devlet sırf siteye girilsin diye yayinliyosunuz.günahtır yaziktir.

Gokce
Gokce - 2 yıl Önce

Saglik bakanligina temizlik personeli alimi olacak mi

necla
necla - 2 yıl Önce

lütfen torpile dur diyelim elektrik elektronik muhendislerinide alalım......

Yasemin
Yasemin - 1 yıl Önce

Erken emekli yapmıyorlar gencsiniz çalışın diyorlar ama 35 yaş sınırı bu ne çelişki o kadar mağdur insanlar varki iki cocugumla hayat mücadelesi vericem devletim yanımda degilki is var deyip kuyruklarda bir umut bekliyoruz