Bakan Duyurdu! MEB Okullara 60 Bin Personel Görevlendirilecek!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 60 bin personelin görevlendirileceği belirtildi.

Bakan Duyurdu! MEB Okullara 60 Bin Personel Görevlendirilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda bilindiği üzere on binlerce güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi personeli istihdam etmektedir. İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Programı kapsamında yeni personel alımları gerçekleştirilmektedir. Buna göre MEB'in yeni güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alınacağı belirtilmişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi pozisyonlarında istihdam etmek üzere toplam 60 bin personel görevlendirileceği duyuruldu. Peki alımlar yapıldı mı? Alımlar yapılmaya devam mı ediyor ve detaylar nedir.

60 BİN PERSONEL ALIMI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamasında göre toplam 60 bin personelin görevlendirileceği belirtildi. Buna göre toplam 60 bin kişilik personel alımı yapılacak. Alımların bir bölümü yapıldı ve halen İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) aracılığı ile yeni personel alımları yapılmaya devam ediyor.

İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) gerekli sorgulamalarını yapacak olan adaylar Milli Eğitim Bakanlığının geçici olarak personel alımı yaptığını görebilir. Buna göre temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi kadroları için personel alımları yapılmaktadır. İki kadro için toplam 60 bin kişilik personel alımı yapılacak ve alınan personeller Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ki okullarda görevlendirilecektir.

MEB OKULLARA PERSONEL İLANLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 22:33

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut
Mesut - 3 yıl Önce

Okulda çalışmak isteseydim öğretmen olurdum.Herkesin beni tanımak istediği köle yapan mesleği neden tercih edeyim ? Ünlü olmak,fazla insana tanınmak yönetilmektir yani köle olmaktır.

..........
.......... @Mesut - 3 yıl Önce

MAL MAL YOUM YAPIYORSUN ARAŞTIRSAN AÇ GEZİYORSUNDUR

B
B @Mesut - 3 yıl Önce

Dediğin köleler olmasaydı şuanda şu yazıları yazamıyordun bile aslanım..

arda
arda - 3 yıl Önce

sen buna kölelik diyorsun demekki tuzun kuru baba parası yiyorsun halbuki milyonlarca işsiz var ve bu işler onlar için nimettir