Atamalarla İlgili Flaş Gelişme! 18 Bin Personel Alımı Yapılacak

Gazeteci Murat Polat’ın haberine göre Sağlık Bakanlığı’nda çok önemli gelişmeler yaşanıyor. İddiaya göre kamu personeli alımlarının hızlandırıldığı belirtiliyor.

Atamalarla İlgili Flaş Gelişme! 18 Bin Personel Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanlığı, kısa bir zaman önce 2018 yılı içerisinde kamu personeli alacağını açıklamıştı. Ancak gazeteci Murat Polat’ın iddiası, memur adaylarını heyecanlandırmaya yetti. Alımların Haziran ayında yapılacağını açıklayarak müjdeyi verdi.

Murat Polat, Sağlık Bakanı ile yaptığı görüşmenin ardından birlikte çektirdiği fotoğrafı paylaşarak bakanlığın personel alımını hızlandırdığını ve haziran ayında 18 bin kamu personeli alınacağını söyledi. Fakat konuyla alakalı olarak Sağlık Bakanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sağlık Bakanı Demircan, daha önce 19 bin sağlık personeli alımı ile ilgili çalışma yaptıklarını ve 2018 yılı içerisinde 27 bin hemşire ve diğer sağlık personeli alacağını söylemişti. Sağlık personeli alımlarında KPSS mecburiyeti olacak ve başvurular İŞKUR’a yapılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Alım olsa ne yazar önlisans mezunlarına kaç kişi verecekti yine mağdur edeceklerbizi inşalah bu alımda en büyük pay önlisans mezunları ayrılır

ömer
ömer - 4 yıl Önce

diyaliz teknikerleri magdur atama bekliyor konterjan açın lütfen

ismail
ismail - 4 yıl Önce

Şu yardımcı hemşire olayını reisin dediği gibi neden düzeltmiyorsunuz.

MURAT
MURAT - 4 yıl Önce

elektronik teknolojisinde ön lisans bina içi tesisat bakım teknikeri alınmıyor nedenini öğrene bilirmiyiz iş verene oy var

hasan
hasan - 4 yıl Önce

Sadece iddia

Busra
Busra - 4 yıl Önce

Bari bu sefer ortaöğretim hemşirelere fazla kadro açılsın yaa nolur maduruzz

Adalet
Adalet - 4 yıl Önce

Sağlık bakanlığı önce suçüstü kamera görüntülerine rağmen dosya kapatan denetcilerini temizlesin

Ülkü
Ülkü - 4 yıl Önce

Başvuruların iş-kur üzerinden yapılması ne anlama geliyor,açıklarsanız sevinirim.