ASDEP Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? Binlerce Aday Bu Açıklamayı Bekliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği 4 bin ASDEP personeli alımı için binlerce aday Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personel alımı ilanını bekliyor. Peki ASDEP alımı ne zaman yapılacak? ASDEP personel alımına dair son gelişmeler nelerdir? Detaylar haberimizde…

ASDEP Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? Binlerce Aday Bu Açıklamayı Bekliyor!

Yıl içerisinde birçok personel alımına dair açıklamalar yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İçişleri Bakanlığı’na kadar binlerce memur alımı konusunda ilanlar yayımlandı ve personel alımı süreçleri başladı. Ancak ASDEP alımına dair yapılan açıklamaların ardından uzun bir süre geçmesine dair henüz bir ilan yayımlanmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun süre önce ASDEP personel alımına dair önemli açıklamalarda bulunmuş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yeni haline dönüşümünden önce de alım yapılacağına dair bakanlıktan açıklama gelmişti. Ancak geçen zamana rağmen binlerce aday hala ASDEP alımı için ilan yayımlanmasını bekliyor. 4 ASDEP personel alımının ne zaman yapılacağı konusunda da bakanlıktan açıklama bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

24 Haziran seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 4 Nisan 2018’de yaptığı açıklamada binlerce adayın beklediği açıklamayı yapmış, Aile Sosyal Destek Programı ile 3 bin personel istihdam edildiğini ifade erek, “Önümüzdeki dönemde 4 bin personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır” İfadelerini kullanmıştı.

YILSONUNA KADAR ASDEP PERSONEL ALIMI YAPILMASI BEKLENİYOR

Açıklamaların üzerinden 7 ay gibi bir süre geçmesine rağmen ASDEP personel alımına dair herhangi bir alım ilanı verilmedi. Ancak 2018 sonuna kadar ASDEP personel alımına dair ilanın yayımlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve ataseven
Merve ataseven - 2 yıl Önce

Ortaokul mezunlari icin olsun kura cekimi ben kuraya tabiyim bir onceki kura cekimine katilamadim

EMRE
EMRE - 2 yıl Önce

KPSS 50 OLSUN

Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

2018 bitmeden mutlaka acıklanmalı bakan değişti kpss oldu sınav açıklandı kaç ay geçti hala bisey yok merkezi atamadan umudumuz kalmadı zaten bari burdan bir kapı açılsın bizeml.