Aralık Ayında 5 Bin İnfaz Koruma Memuru Alınacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamasında Aralık ayı içerisinde 5 bin infaz koruma memuru alımı yapılacağını açıkladı. İşte başvuru şartları ve tarihi.

Aralık Ayında 5 Bin İnfaz Koruma Memuru Alınacak
Adalet Bakanlığı her sene farklı pozisyonlarda istihdam etmek üzere on binlerce personel alımı gerçekleştirmektedir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yıl içerisinde yapılan merkezi yerleştirme atamaları ile personeller alındığı gibi yine Adalet Bakanlığının hazırladığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyurulan bildirilerle de personel alımları gerçekleştirilmektedir. Bu sene binlerce infaz koruma memuru alımları yapıldığı gibi geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklama da 2 yıl görev süresini doldurduktan sonra istifa eden uzman çavuşların infaz koruma memuru olabileceği hakkında bildiri yayımlanmıştı. Alımlar ne zaman yapılacak? Toplam kaç bin infaz koruma memuru alımı yapılması bekleniyor gibi aramalar yapılırken sonunda beklenen açıklama Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan geldi.

Uzman Çavuşlar Arasından 5 Bin Personel Alınacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamasında 2 yıl görev süresini doldurduktan sonra görevinden istifa eden uzman çavuşların infaz koruma memuru olabileceğini açıklamıştı. Buna göre Aralık ayında 5 bin gardiyan alımı yapılacağı müjdesini de Bakan Bekir Bozdağ verdi.

Net olarak sayı belli değil ancak ortalama 5 bin infaz koruma memuru alımı yapılması bekleniyor. Söz konusu alıma sadece iki yıl görev süresini doldurduktan sonra istifa eden adaylar infaz koruma memuru alımına başvuru yapabilecek. Yine başvuru yapacak olan adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Alımların hangi tarihte yapılacağı bilinmemekte olup Aralık ayı içerisinde bildirinin yayımlanması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
nuri
nuri - 5 yıl Önce

neden uzman çavuş dışarda bir sürü lise mezunu varken onlar zate4n tercihini yapmış haksızlık gibi geliyor bana

İbrahim
İbrahim - 5 yıl Önce

Hocam, bu aralık ayında yapılacak alımda sadece uzman çavuş ve uzman erbaşlardan mı seçilecek? Lise Önlisans lisans mezunları alınmayacak mi? Teşekkürler

samsun
samsun @İbrahim - 5 yıl Önce

öğrenirseniz yoruma yazar mısınız

Sultan
Sultan - 5 yıl Önce

Zaten işi olan uzman çavuşların infaz koruma memurluğuna alınmalarını ağzım açık îzliyorum kardeşim iki yıllık adalet bölümü mezunu canını dişine takıp gerek yaz tatillerinde çobanlık yaparak gerekte sezonda anne ve babama harçlık dersane masraflarını çıkarmak için sabah 7 den akşam 10 a kadar kasiyerlik yaparak ders çalışıyor gece 2 ye kadar ders çalıyor doğal olarak KPSS den iyi puan alamıyor bu nasıl adalet kardeşimin ve kardeşim gibi diğer çocukların hakkı ne olacak

emre
emre - 5 yıl Önce

olmasinlar kardesim. uzman oluyo er oluo erbas oluyo. sirf nasilsa iki sene sonra birakir ya zabita olurum ya baska yere gecerim hevesiyle. kac senedir bizde bostayiz biz niye gidip er erbas olmuyoruz cunku zorlugunu biliyoruz. yapamayacagin ise bulasmicaksin. birak her isi erbabi yapsin. er erbas olmak isteyen varandasimiz yapsin. ordaki kadrolari doldurupda iki yil sonra baska yerlere gecis yaparim dusuncesiyle kici yemeyince geri dönenler degil!!!

ismail
ismail - 5 yıl Önce

uzman erbaş ve uzman çavuşlardan ziyade Lise,önlisans mezunları başvuru yapmayacak mı?

idris
idris - 5 yıl Önce

5000 kişi içerisinde Lise mezunları başvuru yapamayacak mı?

Ümit
Ümit - 5 yıl Önce

kpss şartı varmı varsa kaç puan

abdullah
abdullah - 5 yıl Önce

bu yaş düzenlemesi uzmanlar için mi yoksa herkes için mi