Ankara Üniversitesi KPSS Barajı Olmadan ve Mülakatsız 132 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Ankara Üniversitesi kendi bünyesinde bulunan kadrolara iş istihdamı sağlayacağını açıkladı. Yapılacak kamu personel alımına ilişkin detayları haberimize derleyerek siz iş arayan vatandaşlarımızın iş detaylarını ulaşmasını sağladık. Detaylar haberimizde...

Ankara Üniversitesi KPSS Barajı Olmadan ve Mülakatsız 132 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Ankara Üniversitesi tarafından sağlanacak iş istihadımı bünyesinde bulunan pek çok kadro ile alakalı olarak kamu personeli alınacağı açıklandı. Yapılacak personel alımları Ankara Üniversitesi bünyesinde bulunan " Hemşire, Sağlık Teknikeri, Fizyeterapist, Sosyal Çalışmacı ve Diğer Sağlık Personeli" kadrolarına personel alımı yapılacağı açıklandı.Ankara Üniversitesi tarafından yapılmış olan ilan içerisinde bulunan bu kadrolar için toplamda 132 sözleşmeli kamu personeli alınacağı açıklandı. 

Genel Başvuru Şartları

Ankara Üniversite bünyesine farklı bölümlerine yapılacak olan iş başvuruları için belirlenen genel şartları şu şekildedir. Yapılacak başvuru şartları konusunda her kurum gibi Ankara Üniversitesi de titiz olduğunu açıkladı. Yapılacak olan başvurularda herhangi bir maddesini karşılayamayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı. Adaylardan istenilen başvuru şartları şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bırakılmaması, herahngi bir sicil bozukluğu olmaması, sağlık sorununun bulunmaması, devamlı çalışmasına engel teşkil edecek bir durumu olmaması, 2018 KPSS sınavına girmiş olması, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık maaşı almıyor olmak" adaylardan istenilen genel şartlar olarak kabul edilmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılır

Ankara Üniversitesi Bünyesine yapılacak başvurular için, her vatandaşın şahsi bir şekilde giderek başvuru yapması gerekmektedir. Adaylar istenilen evrakları ile birlikte müracaatını Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne Personel Daire Başkanlığı adı altına başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru için istenilen belgeler; " 1 adet vesikalık fotoğraf, diploma veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi, nüfuz cüzdanı fotokopisi ve KPSS sonuç belgesi" adaylardan istenilen başvuru belgeleridir. Son başvuru tarihinin 2 Nisan 2019 olduğunu adayların unutmaması gerekmektedir. 

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 12:12
YORUM EKLE