Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bin 500 ASDEP Memur Alımı Devam Ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı il müdürlükleri kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin 500 memur alımı yapmaya devam ediyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bin 500 ASDEP Memur Alımı Devam Ediyor
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yaptığı duyurusunda yurt geneli il müdürlükleri için toplam bin 500 asdep memur personel alımı yapılacağını müjdelemişti. Bu haberin üzerine yurt geneli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri resmi internet siteleri aracılığı ile memur personel alım ilanları yayımlamaya başladı.

Yayımlanan ilan da genel olarak aynı şartlar aranmakta olup sadece müracaat ortaları ve müracaat tarihlerinde değişiklikler bulunmaktadır. Buna göre yurt geneli toplam bin 500 kişilik alım yapılacak. Peki alım ilanlarına kimler müracaat edebilir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin 500 ASDEP memur personel alımı yapıyor. Peki bu alımlara kimler müracaat edebilir.

1) Türk vatandaşı olmak,
2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3) Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut en az 1 yıl erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olmak,
4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak şartıyla görevini devamlı yapmasına engel fiziksel veya akıl hastalığı olmamak
5) KPSSP3 Puan türünden 60 ve üzeri almak
6) Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunları ve bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar genel olarak aranmakta olan şartlardır. Yayımlanan tüm ilanları görmek için aşağıda ki linki takip ediniz.

İLANLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE