Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP Bin 500 Personel Alımı Yapılıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine bağlı il müdürlükleri ASDEP personel alımı yapmaya devam ediyor. Yıl sonuna kadar bin 500 personel alınacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP Bin 500 Personel Alımı Yapılıyor
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında yurt genelinde ASDEP bin 500 memur personel alımı yapılacağını müjdelemişti. Adaylar alımların ne zaman başlayacağını büyük bir merak ile beklerken il müdürlükleri resmi internet siteleri aracılığı ile alım ilanlarını yayımlamaya başladı.

Buna göre yurt genelinde ASDEP bin 500 memur personel alımı yapılacak. Alım ilanları şehirlerin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığı ile yayımlanmaktadır.

HANGİ İLLER ALIM YAPIYOR

Türkiye'nin dört bir yanı için ASDEP memur personel alımları yapılmaktadır. Alım sayıları ise şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Kimi şehirlerde 6, 8 memur personel alımları kimi şehirlerde ise 50 memur personel alımları gerçekleştirilmektedir.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLİR


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri aracılığı ile alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Peki kimler başvuru yapabilir.
1) Türk vatandaşı olmak,
2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3) Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut en az 1 yıl erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olmak,
4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak şartıyla görevini devamlı yapmasına engel fiziksel veya akıl hastalığı olmamak
5) KPSSP3 Puan türünden 60 ve üzeri almak
6) Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunları ve bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak
Yukarıda belirtilen şartlar aranmakta olup hangi iller için alımların yapıldığını, hangi ile kaç ASDEP memur personel alımı yapıldığını öğrenmek için aşağıda ki linki takip ediniz.

TÜM ASDEP MEMUR PERSONEL ALIM İLANLARI

Tüm İlanlar İçin Tıklayınız
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 15:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE